https://www.high-endrolex.com/10 Нам не забути! | Новини | Науково-освітній портал ВУЗів Державної служби України з надзвичайних ситуацій

RSS

Новини навчальних закладів

22.04.2011
ЧІПБ НУЦЗУ

Нам не забути!

    Чорнобильська трагедія позначилася на житті усіх республік колишнього Радянського Союзу. У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брало участь близько 800 тисяч осіб. Але першими, хто мужньо, героїчно вступив у двобій з ненаситним ядерним жерлом реактора, були українські пожежники! Це вони в умовах смертельної, непомітної, але разючої радіації встали на захист своєї Вітчизни від смертоносного атома. Це вони врятували не тільки Україну, але й усю Європу від загрози жахливого ядерного лиха.
    Приклад безмежної мужності, героїзму, відданості виконання до кінця службового обов’язку показали вогнеборці під час гасіння пожежі на 4-му енергоблоці ЧАЕС. В ту фатальну, пекельну ніч 26 квітня 1986 року першими стали наперекір атомній біді 28 бійців-пожежників з маленьких українських містечок Чорнобиль і Прип’ять. Саме їм довелося побувати в епіцентрі ядерної катастрофи. Вони пішли на смерть заради майбутнього, як солдати на передовій…
    Найнебезпечніше і найважче було на даху реактора. Це вони – випускники Черкаського пожежно-технічного училища начальник чергового караулу чорнобильських пожежників (ВПЧ-2 по охороні ЧАЕС), лейтенант внутрішньої служби Володимир Правик та начальник чергового караулу СВПЧ-6 м. Прип’яті, лейтенант внутрішньої служби Віктор Кібенок з бійцями їх пожежних караулів гасили пожежу у найнебезпечнішому осередку – на покрівлі машинного залу реактора. Ці сміливі, відважні бійці знали, за кого і на що йдуть. За плечима у вогнеборців були їхні сім’ї – дружини, маленькі діти, батьки, рідні, Вітчизна. Вони добре розуміли, що зазнають сильного радіаційного ураження, але не мали іншого вибору! Своєю самовідданістю ці чоловіки врятували атомну станцію, врятували Київ, Україну, Європу, нас з вами! Шестеро з них, отримавши надвисоку дозу опромінення, відразу поклали на вівтар власне життя – Володимир Правик, Віктор Кібенок, Микола Ващук, Василь Ігнатенко, Володимир Тишура, Микола Титенок. Шестеро молодих, красивих хлопців, найстаршому з яких було лише 26 років… Вони тільки розпочинали жити…
    Кажуть, Герої не вмирають, вони йдуть у безсмертя! Світла пам’ять про подвиг молодих хлопців-пожежників назавжди залишиться в серцях українців.

Сектор ЗГ та ЗМІ АПБ
 

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.

https://www.high-endrolex.com/10