RSS

Новини навчальних закладів

16.06.2010
ДСНС України

В Україні за підтримки МНС розпочалися зйомки фільму про Чорнобильську трагедію

  

12-го червня в прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс Україна» відбулась прес-конференція за участю акторки Ольги Куриленко, Міністра МНС Нестора Шуфрича, продюсера Летиції Гонсалес та режисера Михаль Боганім, присвячена початку зйомок французько-українського фільму про Чорнобиль «Земля забуття». Нестор Шуфрич подякував Летиції Гонсалес, Ользі Куриленко, Михаль Боганим, а також українським продюсерам Марині та Ігорю Лопатьонок за те, що знайшли можливість залучити ресурси і дати життя цьому фільму: «Тема Чорнобиля не могла залишити байдужим керівництво Міністерства. На жаль, весь світ знає Україну не тільки завдяки таланту Ольги Куриленко, братів Кличко, Андрія Шевченко, але і через Чорнобильську трагедію.

Це не тільки техногенна аварія, а тисячі загублених життів, і я хочу висловити слова подяки Ользі Куриленко за зйомки в цьому фільмі, знаючи, що вона заради нього відмовилася від проекту у Сполучених Штатах. Сподіваюся, що наступного року на Канському фестивалі фільм знайде розуміння у глядачів. Хочу підкреслити, що Міністерством з питань надзвичайних ситуацій буде надана максимальна підтримка у організації зйомок».

Фільм розповість про одну з найбільших техногенних катастроф XX століття - аварії на Чорнобильській АЕС. Зйомки проходитимуть на території України, деякі епізоди зніматимуться в Зоні відчуження за сприяння МНС України. В основі сюжету – особиста драма молодої дівчини з Прип’яті, міста радянських атомників. Спокійне і щасливе життя руйнується в одну мить – в день страшної аварії на атомному реакторі. Втрата близьких, паніка і жах, безповоротно втрачена молодість і краса, хвороби – все це довелось пережити героїні Ольги Куриленко. І крізь призму скаліченої катастрофою долі глядач відчує всю глибину Чорнобильської трагедії.

«Я рада зніматися вперше на Україні. Це буде мій перший фільм, де я буду розмовляти трьома мовами. 15 років я прожила в Україні, тому легко зможу втілитися в роль. За час підготовки до зйомок я багато перечитала книжок про Чорнобильську аварію і переглянула чимало документальних фільмів на цю тематику - все це мені допоможе», - розповіла виконавиця головної ролі Ольга Куриленко.

Режисер фільму Михаль Боганім розказала журналістам про підготовку до роботи над сценарієм фільму: «Я вже знімала фільм „Одеса-Одеса”, який був представлений на фестивалі „Молодість”. Значний час я перебувала в Києві, і перейнялася темою Чорнобильської катастрофи. Я побувала в самій Зоні відчуження, велике враження на мене справила Прип’ять. Я почала багато читати про цю аварію і мене почав вибудовуватися сценарій. Це фільм про людські долі, а фільмів, які б показували Чорнобильську трагедію у такому аспекті, у Європі немає”.

В свою чергу Летиція Гонсалес наголосила: «З самого початку проекту ми отримали значну підтримку від Н.Шуфрича, від МНС. Без них ми б не змогли б так розвивати проект та проводити зйомки».

Вихід фільму заплановано на 26 квітня 2011 року – 25-ту річницю трагедії на Чорнобильській АЕС.

 Прес-служба МНС

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.