RSS

Новини навчальних закладів

01.12.2010
ЛДУ БЖД

Українські та французькі рятувальники обмінювалися досвідом

На запрошення Aташе з правоохоронних питань Посольства Франції в Україні Мішеля Жербера делегація Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС у складі директора Інституту пожежної та техногенної безпеки, полковника служби цивільного захисту В’ячеслава Кошеленка та старшого викладача кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт, капітана служби цивільного захисту Дмитра Чалого з офіційним візитом відвідали Управління цивільного захисту м. Парижа.
Учасники візиту ознайомились з організацією цивільного захисту з питань управління порятунком постраждалих осіб, їх евакуацією наземним та повітряним шляхом, організацією підрозділів цивільного захисту національного значення з ліквідації природних та техногенних катастроф, а також статусом пожежників-волонтерів.
Українські фахівці відвідали французький Центр управління з надзвичайних ситуацій «Cogic», де ознайомились із його структурою, організацією роботи та основними завданнями закладу. Керівництво Центру продемонструвало комп’ютерне та програмне забезпечення, алгоритм дій працівників Центру під час обробки інформації з реальної надзвичайної ситуації.
В ході візиту делегація побувала на вертолітній базі в Парижі, де оглянула приміщення, в яких гелікоптери дислокуються та обслуговуються, обладнання, за допомогою якого здійснюється рятування потерпілих в надзвичайних ситуаціях та надається перша медична допомога, засоби зв’язку та освітлення тощо. Делегація ознайомилась з документацією вертолітної бази, з особливостями роботи пілотів та рятувальників, з структурою та алгоритмом залучення повітряних сил для рятування людей під час надзвичайних ситуацій і пожеж.
В ході візиту представники Львівського університету МНС України відвідала військове формування цивільної безпеки Франції. Штат підрозділу – 600 військових, серед яких 130 перебувають в постійній готовності і можуть залучатись до ліквідації надзвичайних ситуацій як на території країни, так і за її межами. Також цей підрозділ залучається до ліквідації надзвичайних ситуацій в зонах військових конфліктів. Делегація була ознайомлена з парком пожежної і аварійно-рятувальної техніки та її тактичними можливостями, побутовими умовами проживання військових.
На навчально-тренувальному полігоні, який знаходиться на території підрозділу, було продемонстровано елементи роботи військових в режимі надзвичайних ситуацій. Рятувальники відпрацьовували вправи з пошуку потерпілих з-під завалів, використовуючи відділення кінологічної служби, проводили розвідку та ліквідовували умовну надзвичайну ситуацію, яка пов’язана з викидом в атмосферу хімічно небезпечної речовини, надавали першу медичну допомогу постраждалим.
18 листопада 2010 року делегація відвідала територіальний підрозділ протипожежної служби одного з департаментів Франції. Керівництвом підрозділу було представлено пожежну та аварійно-рятувальну техніку, яка залучається для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пожежно-технічне обладнання і захисний одяг рятувальників та службові приміщення пожежно-рятувальної частини. Делегація ознайомилась зі структурою функціонування підрозділу, статистикою виїзду та системою взаємодії з різними службами регіону при гасінні пожеж, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.
За результатами візиту, представники Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС пропонують розглянути можливість створення системи прийому інформації про випадок надзвичайної ситуації від людей з обмеженими фізичними можливостями на базі оперативно-диспетчерських служб обласних управлінь МНС, створення вертолітних баз на території України з радіусом вильоту 30-40 хв для надання допомоги потерпілим під час надзвичайних ситуацій та термінового транспортування їх в медичні установи, для проведення розвідки лісових пожеж, весняного льодоходу тощо.

 Прес-служба ЛДУ БЖД МНС

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.