RSS

Новини навчальних закладів

10.11.2010
ЛДУ БЖД

У Львівському держуніверситеті безпеки життєдіяльності МНС відзначили День української писемності та мови

10 листопада в рамках відзначення Дня української писемності та мови в Університеті відбувся мистецьки захід «Закоханий в життя…», присвячений Дню української писемності та мови і тому, в чиїх поезіях геніально, довершено, як найкращий інструмент, звучить наше слово - видатному українському поетові, що жив і працював у Львові в 20-30-х роках минулого століття, Богдану-Ігорю Антоничу. В одному з віршів Антонич писав про себе:
«Антонич був хрущем і жив колись на вишнях,
на вишнях тих, що їх оспівував Шевченко…»
Справді, поет продовжував традиції Шевченка в українській літературі, але він став також одним із представників модерної української поезії і в його слові маємо довершений її зразок. Прекрасні вірші, які звучали зі сцени, переконали в цьому публіку в залі. Учасники дійства відтворили атмосферу Львова початку ХХ століття, звучала музика-ретро епохи Антонича, глядачі з цікавістю перегорнули сторінки короткого, але такого яскравого життя «закоханого в життя…».
Глибоко символічно, що цього ж дня ми вшановуємо пам'ять Преподобного Нестора-Літописця.
Зокрема у своїй вітальній промові з нагоди Дня української писемності та мови, Президент Віктор Янукович зазначив, що Український народ – народ великої історії, великої культури і великої мови. Розвиткові української мови ми завдячуємо таким геніям, як Григорій Сковорода, Іван Котляревський, Тарас Шевченко, Пантелеймон Куліш, Іван Франко, Леся Українка, а також їхнім продовжувачам – Василеві Стусу, Ліні Костенко, Борису Олійнику, багатьом іншим нашим видатним сучасникам.Прес-служба ЛДУ БЖД МНС

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.