RSS

Новини навчальних закладів

10.12.2020
ІДУ НД ЦЗ

Взаємозв’язок теорії і практики – основа побудови навчального процесу на кафедрі авіації та авіаційного пошуку і рятування

10 грудня кафедрою авіації та авіаційного пошуку і рятування спільно з Головним авіаційним координаційним центром з пошуку і рятування ДСНС проведено міжвідомчий науково-практичний семінар «Наукове супроводження системи авіаційного пошуку і рятування. Підготовка персоналу її пошуково-рятувальних сил на засадах уніфікації освітнього та сертифікаційного процесів».
Участь у семінарі взяли фахівці пошуково-рятувальних сил ДСНС, Міноборони, Національної гвардії, Держприкордонслужби та цивільної авіації України. Цей захід проводиться щорічно і вже став традиційним.
Семінар проведено у двох віртуальних кабінетах: «Результати наукового супроводження системи авіаційного пошуку і рятування у 2020 році» та «Проблеми підготовки персоналу пошуково-рятувальних сил на засадах уніфікації освітнього та сертифікаційного процесів».
Учасники семінару обговорили питання посилення зв’язку теоретичного навчання з практикою проведення пошукових та аварійно-рятувальних робіт з ліквідації надзвичайної ситуації, пов'язаною з авіаційною подією. У виступах відмічається пряма залежність ефективного і якісного функціонування системи авіаційного пошуку і рятування від рівня кваліфікованої компетентності фахівців центральних органів виконавчої влади, які мають у підпорядкуванні підрозділи авіації та широко профільної професійної підготовки персоналу суб’єктів безпосереднього проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування.
Викладачами кафедри авіації та авіаційного пошуку і рятування презентовано удосконалені навчальні програми, які засвідчили тісний зв’язок теорії з практикою. Основу програм складають три групи курсів: базові (foundation), обов'язкові (core) та курси за вибором (electives). Базові курси пропонують загально-теоретичні основи підготовки авіаційного рятувальника. Обов'язкові (core) курси складають інваріантне ядро будь-якої програми. Елективна частина програми безпосередньо пов'язана зі сферою спеціалізації і є набором курсів, за допомогою котрих слухачі поглиблюють і відточують набуті знання. Навчальні програми кафедри містять у собі комбінацію двох програм, кожна з яких відповідає якійсь одній конкретній спеціальності та ступені важкості. Таким чином, в основі розробки програм лежать принципи системної інтеграції змісту навчання.
Реалізація компетентнісного підходу в тематиці програм дає змогу сформувати зміст підвищення кваліфікації в напрямі відображення особистісних компонентів людської культури. Цей підхід є підґрунтям оволодіння слухачами  компетентностями вирішувати важливі практичні завдання, предметно характеризувати та аналізувати авіаційну подію, прогнозувати її наслідки, виробляти надійні критерії оцінювання результатів власної діяльності як у звичних умовах так і в динамічно змінених, а також виявляти відповідальність за результат власного навчання та професійної діяльності.
Результати роботи семінару стануть підґрунтям подальшого розвитку освітніх програм підвищення кваліфікації практиків системи авіаційного пошуку і рятування, імплементацією альтернативних методів навчання і викладання, аби якісніше забезпечувати різноманітні потреби все більшого числа слухачів підвищення кваліфікації.
Організатори висловили щиру подяку усім учасникам міжвідомчого науково-практичного семінару за активну участь в роботі, змістовні доповіді і плідну працю та отримані позитивні враження, а учасники дали високу оцінку підготовці та проведенню семінару і відзначили високий його науковий та організаційний рівень.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в умовах карантинних обмежень семінар проведено в режимі ONLINE.

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.