https://www.high-endrolex.com/10 Ректор, науково-педагогічні працівники і курсанти НУЦЗУ взяли участь у навчаннях з відпрацювання дій щодо ліквідації можливих надзвичайних ситуацій в екосистемах | Новини | Науково-освітній портал ВУЗів Державної служби України з надзвичайних ситуацій

RSS

Новини навчальних закладів

25.05.2016
НУЦЗУ

Ректор, науково-педагогічні працівники і курсанти НУЦЗУ взяли участь у навчаннях з відпрацювання дій щодо ліквідації можливих надзвичайних ситуацій в екосистемах

25 травня під керівництвом заступника голови Харківської облдержадміністрації Вячеслава Аббакумова на полігоні Навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України відбулися комплексні навчання з ліквідації надзвичайних ситуацій, пов'язаних з пожежами в лісах. Учасниками навчань стали співробітники Харківського гарнізону ДСНС, Навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, Національного університету цивільного захисту України, Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства, кінологи, співробітники Національної поліції, Національної гвардії, прикордонної служби, медицини та комунальні служби Нововодолазького району.
Перед початком заходу усі присутні мали змогу ознайомитись з мобільним оперативним пунктом Головного управління ДСНС, що включав у себе спеціальні намети життєзабезпечення, пунктів медичної, психологічної допомоги та спеціальної техніки зв’язку.
У навчаннях було відпрацьовано 9 етапів. За легендою, літак патрулювання виявив пожежу на території лісового масиву. До місця події прибула лісова охорона на пожежних модулях, трьох тракторах та бригадою з ранцевими вогнегасниками. Пілот літака проінформував про поширення пожежі в лісовому масиві. Пожежа з низової перейшла у верхову, після чого проводилось гасіння трьома автоцистернами за допомогою лафетних стволів. Паралельно вертоліт ДСНС проводив водозабір і скидання води в зону горіння. Одночасно з цим, виникали вибухи боєприпасів на території, що межує з пожежею. Диспетчер негайно викликав підрозділ піротехніків ДСНС, який провів обстеження ділянки та транспортування виявлених вибухонебезпечних предметів до місця знищення. Паралельно надійшла інформація, що перед виявленням пожежі в даному районі знаходилися відпочиваючі. Існувала ймовірність, що люди заблукали та не можуть вийти з лісового масиву через задимлення, або ж постраждали та потребують евакуації. До місця події було направлено кінологічний розрахунок, який провів роботи щодо виявлення людей.
Згідно з планами взаємодії та з метою дотримання правопорядку на місце прибувають співробітники Національної гвардії і проводять заходи щодо недопущення до району НС сторонніх осіб, а підрозділ прикордонників проводить заходи щодо захоплення та нейтралізації порушників.
Внаслідок падіння дерева виникає обрив ліній електропередач. Керівник штабу з ліквідації НС прийняв рішення про направлення аварійно-відновлювальної бригади «Харківобленерго». Внаслідок руйнування пошкоджено аміакопровод, з якого почався неконтрольований викид аміаку в атмосферу. Виникла загроза місцевим жителям. Керівник штабу з ліквідації НС оцінивши обстановку, викликав до місця виникнення пожежі підрозділи радіаційно-хімічної розвідки. Після цього відпрацювання усіх епізодів можливих надзвичайних ситуацій було завершено.
Усі задіяні служби змогли перевірити готовність своїх сил до дій при виникненні надзвичайних ситуацій в лісових масивах, а також відпрацювати питання взаємодії між усіма службами цивільного захисту, удосконалити практику і вміння керівного складу органів управління щодо організації та проведення рятувальних робіт та ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, захисту населення і території.
«Навчання складались з дев’яти різних етапів, щоб максимально відпрацювати всі види надзвичайних ситуацій, які можливі в лісових масивах, та задіяти максимальну кількість сил та засобів цивільного захисту. Все це спрямовано на те, щоб мати змогу оперативно і вірно приймати рішення у випадку реальної масштабної лісової пожежі», - додав Олександр Волобуєв.
Також Олександр Волобуєв зазначив, що Харківські рятувальники, спільно з фахівцями обласного управління лісового та мисливського господарства розробили спеціальний атлас, на який було нанесено усі важливі для врятування лісу об’єкти: водойми, просіки, дороги, місця водозаборів, та ін. Копії даного атласу були направлені у всі районні підрозділи ДСНС Харківщини та лісового господарства для подальшої роботи.


За матеріалами офіційного сайту ГУ ДСНС України у Харківській області


 

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.

https://www.high-endrolex.com/10