RSS

Новини навчальних закладів

04.04.2011
НУЦЗУ

У Національному університеті цивільного захисту України готуються до проведення Євро-2012

Відпрацювання взаємодії органів управління та сил Єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій при ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного характеру, які можливі під час проведення Євро-2012 у Харкові, - таким був лейтмотив тактико-спеціальних навчань, що пройшли 4-го квітня у Національному університеті цивільного захисту України.
Учасниками заходу стали науково-педагогічні працівники та курсанти Національного університету цивільного захисту України, оперативно-рятувальні підрозділи та служби взаємодії ГУ МНСУ в Харківській області, оперативно-рятувальна служба м. Харкова, мобільний шпиталь 65-військової частини військового медичного клінічного центру північного регіону, а також навчальний центр Оперативно-рятувальних сил цивільного захисту м. Мерефи.
За тактичним задумом навчань, під час проведення Євро-2012 у місті Харкові вантажний літак АН-26 змушений був здійснити аварійну посадку поблизу підприємства з переробки та зберігання небезпечних хімічних речовин. У результаті літаком було зруйновано адміністративну будівлю підприємства, а ємність із небезпечними речовинами зазнала пошкоджень. Унаслідок розльоту частин літака та уламків будівель було також пошкоджено декілька автомобілів. Виникло масштабне ДТП. Споруди зазнали різних ступенів руйнування, в цих зонах виникли пожежі. Одночасно внаслідок розльоту уламків при вибуху було пошкоджено трубопровід, що знаходиться у ставку. Все це призвело до створення зони локального забруднення водоймищ та прибережної зони та загрози викиду стічних вод у водоймища області.
З метою ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру, що несподівано виникла, до місця події було направлено аварійно-рятувальні підрозділи, розпочали свою роботу мобільні оперативні групи. Практично відпрацьовували всі етапи навчань 160 курсантів та 14 слухачів магістратури. За словами начальника кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт майора служби цивільного захисту Олексія Бабенка, їх було п’ять - гасіння пожежі та проведення рятувальних робіт з літака АН-26, проведення аварійно-рятувальних робіт в осередку хімічної аварії, при ДТП на міському транспорті, проведення пошуково-рятувальних робіт на зруйнованих будівлях, відновлення герметичності трубопроводу, що прокладений у водоймищі.
За словами першого проректора з навчальної та методичної роботи полковника служби цивільного захисту Олега Назарова, такі тактичні навчання є запланованими та проходять вони відповідно до навчального плану університету. Але сьогоднішні масштабні практичні заняття є особливими, так як проходять вони напередодні проведення Євро-212. Непередбачувані ситуації можуть статися з фанами, які прибудуть літаком до місця проведення міжнародного футбольного чемпіонату, і майбутні рятувальники – вихованці університету повинні бути готовими взяти участь у ліквідації будь-якої надзвичайної ситуації – будь-то евакуація постраждалих із літака, з-під уламків зруйнованої будівлі чи з пошкодженого внаслідок дорожньо-транспортної пригоди авто. Причому, беручи участь у навчаннях, курсанти не знали точно, в яких епізодах їм доведеться взяти участь. І спрацювали на «відмінно».
Мету навчань було досягнуто. Як-то кажуть, практика – запорука успіху. Тож, майбутні рятувальники Національного університету цивільного захисту України – у всеозброєнні!


Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото – Ігоря Котова.


 

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.