Новини навчальних закладів
Рятувальники відзначають своє професійне свято 17 вересня не випадково. Адже саме в цей день за православним календарем відзначається свято чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина», яка вважається хранителькою від пожеж та заступницею вогнеборців.
13 вересня 2013 року т.в.о. ректора Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля генерал-майор служби цивільного захисту Василь Миколайович Андрієнко з ветераном навчального закладу полковником внутрішньої служби Валерієм Григоровичем Некорою та курсантами академії взяли участь у телевізійній програмі «Без бар’єрів» на Черкаській обласній державній телерадіокомпанії «Рось».
Начальник навчальної лабораторії кафедри автоматичних систем безпеки та електроустановок факультету пожежно-профілактичної діяльності АПБ імені Героїв Чорнобиля старший лейтенант служби цивільного захисту майстер спорту України міжнародного класу Дарія Шаріпова взяла участь у другому етапі Кубка України з кульової стрільби, що проходив з 5 по 10 вересня 2013 року у місті Львові на спортивно-стрілецькому комплексі Навчально-спортивної бази літніх видів спорту.
12 вересня викладачами кафедри пожежно-профілактичної роботи академії організовано виступ курсантів 5-го курсу в Черкаській спеціалізованій школі I-III ступенів №17 в рамках стажування їх на посаді головного державного інспектора міського (районного) відділу (сектора) з нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки.
12 вересня в Палаці культури «Дружба народів» відбулися урочисті заходи до Дня рятівника. З професійним святом усіх присутніх вітали: голова обласної державної адміністрації Сергій Борисович Тулуб, голова Черкаської обласної ради Валерій Петрович Черняк, начальник Управління ДСНС України у Черкаській області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Михайлович Гвоздь, т.в.о. ректора Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля генерал-майор служби цивільного захисту Василь Миколайович Андрієнко.
9 вересня в м. Тараща Київської області в районному будинку культури відбувся фінал Кубку України Асоціації КВН України. За трофей боролися команди: «С большой буквы» (Луганськ), «Кислород» (Одеса), «Шопопало» (Дніпродзержинськ), збірна ПАТ «Арселор Міттал» (Кривий Ріг), «Земляки» (Тараща), і команда КВН Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля «Зворотна тяга» (Черкаси).
В Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля проведено перший набір на навчання іноземців (відповідно до ліцензії Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України № 073049 серія АД від 08.01.2013 року). Підготовка фахівців з числа іноземних громадян відбувається на платних засадах на денній формі навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» та за напрямом підготовки 6.170201 «Пожежна безпека».
Однією з основних складових навчального процесу в АПБ імені Героїв Чорнобиля була і залишається його практична направленість. На базі науково-дослідної лабораторії з пожежно-профілактичної роботи, відповідно до Положення про організацію та проведення практичної підготовки курсантів, студентів (слухачів) вищих навчальних закладів ДСНС України, згідно графіку навчального процесу та з метою подальшого закріплення та поглиблення знань, умінь і спеціальних навичок, необхідних для успішного виконання посадових інструкцій на майбутній посаді, виховання потреби систематичного поповнення знань та їх творчого застосування у практичній діяльності, формування особистих високих моральних якостей, відповідальності за виконання службового обов’язку, глибокого та всебічного вивчення ділових і моральних якостей практикантів з метою створення умов для їх оптимальної реалізації у подальшій практичній діяльності, з 2 по 27 вересня було організовано додаткове проходження навчальної практики для курсантів 2-го курсу на посаді пожежного-рятувальника та курсантів 3-го курсу на посаді командира відділення ДПРЧ ГУ(У) Державної служби України з надзвичайних ситуацій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Музей історії навчального закладу було урочисто відкрито у 1998 році. Маючи належну матеріальну базу, експонатний фонд, високий рівень дослідницької та експозиційної роботи, восени ж цього року він здобув звання «Народний музей» (згідно з постановою колегії управління культури Черкаської обласної державної адміністрації). Музей академії є для особового складу храмом пам’яті, оберегом історії та традицій. В ньому зібрано більше 60 експонатів та відкрито 7 секцій, які розповідають про історію заснування та становлення навчального закладу.
Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.
Виберіть одне з посилань для перегляду новин від кожного начального закладу окремо.