RSS

Новини навчальних закладів

25.10.2019
НУЦЗУ

В НУЦЗУ науковці обговорили нагальні проблеми у сфері пожежної безпеки та цивільного захисту

24 жовтня на базі факультету оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України відбулося засідання круглого столу «Об’єднання теорії та практики – запорука підвищення готовності оперативно-рятувальних підрозділів до виконання дій за призначенням». Фахівці з різних куточків нашої держави обговорили нагальні проблеми у галузі пожежної безпеки та цивільного захисту та подали понад 100 тез доповідей.
Учасниками заходу стали ТОВ НПП «Захист України», Головне управління ДСНС України у Харківській області, Головне управління ДСНС України у Полтавській області, ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області, Науково-дослідницький і проектно-конструкторський інститут “Блискавка” Національного технічного університету “ХПІ”, Навчально-науковий інститут електромеханіки, енергозбереження і систем управління Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського, Інститут сцинтиляційних матеріалів (ІСМА) Національної академії наук України, Завод пожежних рукавів AQUASILA та інші. Вітав присутніх та бажав плідної праці проректор з наукової роботи Володимир Андронов.
Науковці форуму обговорили питання щодо оцінки застосування сучасних засобів та способів для гасіння пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а саме: розробки ізолюючих засобів на основі твердодіючих пін для локалізації надзвичайних ситуацій, пов’язаних з розливом токсичних рідин, пошуку шляхів підвищення ефективності гасіння важкодоступних пожеж за рахунок використання саморозривних капсул з вогнегасними речовинами, розробки засобів гасіння пожеж класу В на основі твердих корисних матеріалів, пошуку шляхів підвищення ефективності гасіння пожеж класу А за рахунок використання компресійної піни. Жваву дискусію серед присутніх викликали питання щодо організації служби та професійної підготовки в ДСНС України, а саме: навчальної практики та стажування здобувачів вищої освіти в гарнізонах ДСНС України протягом навчання, організації служби в ДСНС України, підготовки кадрів для ДСНС України. Також науковці обговорили проблемні питання створення та використання сучасної пожежної та аварійно-рятувальної техніки, оснащення та засобів індивідуального захисту в Україні: створення та використання засобів індивідуального захисту органів дихання в Україні; створення та використання пожежних рукавів в Україні; новітніх засобів детектування небезпечних чинників; створення та використання сучасної пожежної та аварійно-рятувальної техніки в Україні.
Кожний учасник круглого столу «Об’єднання теорії та практики – запорука підвищення готовності оперативно-рятувальних підрозділів до виконання дій за призначенням» отримав сертифікат.

 Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото — Ігоря Котова

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.