RSS

Новини навчальних закладів

24.10.2019
НУЦЗУ

В НУЦЗУ побачила світ нова монографія

В Національному університеті цивільного захисту України вийшла друком нова монографія “Розрахунково-експериментальна оцінка надійності гумо-кордних напірних рукавів”, авторами якої стали С.Ю. Назаренко, Г.О. Чернобай, О.О. Ларін, А.Я. Калиновський, В.Ю. Назаренко.
У монографії проведено аналіз конструкцій напірних рукавів (НР), особливостей їх експлуатації та методів випробувань на цілісність та герметичність.
Наведено результати експериментальних досліджень зміни тиску в рукавній лінії під час гасіння пожеж. Статистичною обробкою встановлено максимальне експлуатаційне значення тиску, що визначає силове навантаження НР. Експериментально визначено фізико-механічні властивості матеріалів гумо-кордних НР, зокрема модулів пружності та коефіцієнтів дисипації при деформації розтягання у поздовжньому та поперечному напрямках, а також модулі пружності та коефіцієнтів дисипації при зсуві з випробувань на кручення. Наведено результати експериментальних випробувань гумо-кордних матеріалів з визначення їх пружних та в’язкопружних характеристик і випробувань на втомливу міцність до та під час штучного старіння матеріалу. Проведено числові розрахунки параметрів напружено-деформованого стану рукавів, як неушкоджених, так і з дефектами, на розробленій методом скінченних елементів моделі, адекватність якої доведено експериментально.
На основі проведеної роботи розроблено прототип відповідного випробувального пристрою, експериментальною експлуатацією якого доведено як його працездатність та адекватність прийнятих у процесі розробки математичної моделі припущень, так і доцільність запропонованого методу пошуку прихованих дефектів рукавів.
Монографія орієнтована на наукових і практичних працівників органів і підрозділів служби цивільного захисту, викладачів, ад’юнктів і здобувачів вищої освіти.

 

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.