RSS

Новини навчальних закладів

21.10.2019
НУЦЗУ

Співробітник НУЦЗУ Юрій Уваров прийняв участь у першому засіданні Комісії з питань проведення державної атестації закладів вищої освіти

Як повідомили у МОН, днями у столиці пройшло   перше засідання Комісії з питань проведення державної атестації ЗВО в частині провадження ними наукової діяльності.
Незалежну експертизу пройдуть 350 наукових напрямів у 135 вишах, щоб визначити кращих – тих, хто вперше отримає базове фінансування на науку.
 
Як повідомив прес-службі університету начальник Науково-методичного центру навчальних закладів сфери цивільного захисту Юрій Уваров, цього року 135 вишів претендують на те, щоб вперше отримати кошти на так зване базове фінансування науки: саме стільки закладів подали в МОН документи для проходження незалежної атестації. За її результатами визначать кращих – між ними за спеціальною формулою будуть розподілені 100 млн гривень.
Українські ЗМІ повідомляють, що на цей рік держава вперше передбачила кошти на підтримку пріоритетних напрямів наукових досліджень і розробок в університетах – так зване базове фінансування. Це 100 мільйонів гривень. Буде надана  можливість кращим
не залежати тільки від конкурсних грошей, а мати певну основу для побудови тривалої дослідницької політики. Це буде один з перших кроків до того, щоб концентрувати ресурси там, де є успішна і передова наука.
 
Важливо, що оцінюватиметься не університет у цілому, а окремі наукові напрями – їх визначено 7. Загалом українські заклади вищої освіти  подали 350 заявок за науковими напрямами:
116 – суспільні науки;
83 – технічні науки;
54 – математичні та природничі науки;
46 – гуманітарні науки та мистецтво;
26 – біологія та охорона здоров’я;
20 – аграрні науки та ветеринарія;
5 – воєнні науки та національна безпека.
Досить показовим є той факт, що найбільше заявок відправлено за напрямом "Суспільні науки".
 Під час засідання Комісія затвердила попередній склад експертних груп за кожним напрямом. Ці експерти до 10 листопада проведуть експертизу за поданими матеріалами ЗВО. Для цього було затверджено спеціальну методику, яка враховує широкий спектр показників наукової діяльності закладу за останні 5 років. Зокрема, оцінюватиметься новизна та практична цінність наукових результатів, інтегрованість у світовий освітньо-науковий простір, перспективи розвитку тощо.
Кожен науковий напрям   закладу вищої освіти відноситимуть до категорії А, Б, В або визнаватимуть не атестованим. Цього року отримати кошти зможуть ті університети, наукові напрями яких будуть віднесені до групи А. Якщо до цієї групи буде віднесено кілька напрямів одного вишу, то обсяг підтримки визначається окремо для кожного з них.
Важливо, що цього року атестацію проходять виші, підпорядковані МОН. Наступного року атестацію мають пройти всі ЗВО України, які перебувають в іншому підпорядкуванні чи віданні – МВС, Міноборони, Міністерства культури, молоді та спорту, НАН тощо.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.