Новини навчальних закладів
Представники Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України доцент кафедри техніки факультету пожежно-рятувальної діяльності, кандидат історичних наук, полковник служби цивільного захисту Сергій Биченко та курсанти 2 курсу факультету пожежно-профілактичної Дмитро Дикий і Євген Харковець беруть участь у Міжнародній міжвузівській науково-практичній конференції «Надзвичайні ситуації: теорія і практика», що розпочала свою роботу 28 квітня на базі установи освіти «Гомельський інженерний інститут» МНС Республіки Білорусь.
25-ту річницю Чорнобильської катастрофи в Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України (м. Черкаси) відзначили проведенням панахиди по загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС біля храму-каплиці Ікони Божої Матері «Неопалима Купина» (який знаходиться на території АПБ) та мітингом на плацу, участь в якому, окрім особового складу АПБ, взяли голова Черкаської обласної ради Валерій Черняк, мер міста Черкаси Сергій Одарич, начальник УМНС України в Черкаській області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь та інші представники владних кіл і громадських організацій міста, представники духовенства, пожежники-рятувальники з підрозділів МНС України в Черкаській області, ветерани МНС та ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС.
Напередодні 25-річниці аварії на ЧАЕС представники керівного складу та курсанти 3 курсу Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України (м. Черкаси) взяли участь у церемонії відкритті пам’ятника «Пожежним, які перемогли вогонь Чорнобиля», шо встановлений у місті Києві біля будинку Державної інспекції техногенної безпеки України по вулиці Круглоуніверситетська, 20/1.
Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України (м. Черкаси) за підтримки Черкаської обласної організації профспілки працівників державних установ провела благодійний концерт «З надією у серці» на допомогу онкохворим дітям – пацієнтам відділення дитячої онкології та гематології Черкаського обласного онкологічного диспансеру.
Напередодні 25-х роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася 26 квітня 1986 року, Академію пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України (м. Черкаси) відвідали маленькі гості – учні 3 «А» класу Черкаської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 33 імені Василя Симоненка. Їх цікавив монумент «Героям Чорнобиля» та народний музей навчального закладу, 349 випускників якого брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС та її наслідків, серед яких – Герої Чорнобиля, лейтенанти внутрішньої служби Володимир Правик та Віктор Кібенок – Герої Радянського Союзу, кавалери Почесної відзнаки Президента України – зірки «За мужність» (нагороджені посмертно), котрі будучи начальниками пожежних караулів першими приступили до ліквідації аварії на ЧАЕС та отримали надвисоку, смертельну дозу опромінення.
Багато випало на долю багатостраждального українського народу трагічних, скорботних дат, пам’ять про які пронизує до глибини душі гіркими сльозами. Однією з них є 26 квітня 1986 року – день, коли на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа планетарного масштабу. Катастрофа, що скалічила життя й долі багатьох мільйонів людей колишнього Радянського Союзу і стала страшною пересторогою для усіх жителів Землі. Катастрофа, що вплинула на свідомість людей всієї Земної кулі сильніше, ніж руйнівні землетруси, епідемії, репресії, голодомори, табори ГУЛАГу й Бухенвальду, вибухи в Хіросімі та Нагасакі.
Чорнобильська трагедія позначилася на житті усіх республік колишнього Радянського Союзу. У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брало участь близько 800 тисяч осіб. Але першими, хто мужньо, героїчно вступив у двобій з ненаситним ядерним жерлом реактора, були українські пожежники! Це вони в умовах смертельної, непомітної, але разючої радіації встали на захист своєї Вітчизни від смертоносного атома. Це вони врятували не тільки Україну, але й усю Європу від загрози жахливого ядерного лиха.
Їх було двадцять вісім пожежників, які в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року взяли на себе перший, самий жорстокий удар на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. Вони стали першими свідками і першими ліквідаторами аварії, яка по своїй суті і страшних наслідках стала визначною катастрофою в історії людства. Чорнобиль перетворився у “чорну биль” України, синонімом якої стало слово “біда”.
Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.
Виберіть одне з посилань для перегляду новин від кожного начального закладу окремо.