https://www.high-endrolex.com/10 Експеримент, проведений майбутніми екологами НУЦЗУ, - в ефірі Всеукраїнських ЗМІ | Новини | Науково-освітній портал ВУЗів Державної служби України з надзвичайних ситуацій

RSS

Новини навчальних закладів

07.10.2015
НУЦЗУ

Експеримент, проведений майбутніми екологами НУЦЗУ, - в ефірі Всеукраїнських ЗМІ

"БИОПАКЕТ" VS "ПАКЕТ ИЗ ПЛАСТИКА"- ЭКСПЕРИМЕНТ ОТ ХАРЬКОВСКИХ СТУДЕНТОВ-ЭКОЛОГОВ


РЕПОРТАЖ НАТАЛЬИ БЕЛОКУДРИ, АГЕНТСТВО ТЕЛЕВИДЕНИЯ «НОВОСТИ»
Пластиковые пакеты для мусора, которые каждый из нас выносит из дома на улицу, чтобы потом отправить на свалку не являются безопасными для окружающей среды. И главный их недостаток - в том, что они биологически не разлагаются.

Это доказали студенты факультета техногенно-экологической безопасности университета гражданской защиты в Харькове. В 2012 году их преподаватель предложила провести самый простой эксперимент: закопать пакеты двух образцов на глубину полметра, а через три года проверить правдивость мифа о естественной утилизации пакетов с отметкой "био".
Марина Сарапина, доцент кафедри охраны труда
Она буквально приехала в институт, и сказала - я была в супермаркете, купила биопакеты, а давайте попробуем, а вдруг оно работает? Вот они, будучи студентами второго курса, вооружились лопатами, и пошли копать.

Под прицелом видеокамер те же студенты, но уже пятикурсники снова копают землю и не находят биопакет, а вот пластиковый - выглядит так, как будто его закопали вчера:
Виктория Зазибова, студентка факультета техногенно-экологической безопасности
С этим пакетом абсолютно ничего не случилось, он как был так и остался, жучок его не съел, ни травиночка его не повредила, абсолютно ничего.

Эколог Олег Перегон исследует эту тему больше двадцати лет и говорит, что уже 40 стран мира запретили использование пластика в быту - перешли на бумагу и биопакеты. Украинцы же все еще даже не задумываются, что превращают окружающую среду в громадную свалку:
Олег Перегон, эколог
Дай Бог, чтобы результаты их эксперимента услышали взрослые солидные дяди из Верховной Рады, и наконец-то приняли законопроект, который пылится уже многие годы, о заперте пластиковых пакетов, в том числе и мусорных.

Студенты свой эксперимент пообещали запечатлить в дипломных проектах и научных статьях, а первокурсники уже думают над новыми идеями по защите окружающей среды.


http://atn.ua/obshchestvo/biopaket-vs-paket-iz-plastika-eksperiment-ot-harkovskih-studentov-ekologov

Він розклався! Студенти провели експеримент із розкладанням поліетиленового та біопакета


Репортаж Галини Михайлової, ТК «Фора»

Три та сто років. Екологічний експеримент із розкладанням звичайних пакетів провели студенти Національного університету цивільного захисту. Ще у 2012 році вони закопали на навчальному полігоні два пакети для сміття. 6 жовтня обидва відкапали. Доля експерементальних зразків - біопакету та звичайного поліетиленового - різна. Як і висновки судентів-екологів. Ззовні вони різняться лише кольором, проте 3 роки в землі довели - мітка біо - наліплена не просто так. Один із експерементальних пакетів розклався за три роки. Цей результат група студентів, що вчаться на спеціальності екологічна безпека, підтверджують паралельним експериментом. І в обох випадках у землі не лишається ані клаптика від пакета.
Вікторія Зазибова студентка 5 курсу
По информации биопакет разкладывается за приблизительно 2-3 года. Прошло у нас три года и от него к счастью не осталось ничего. То есть эти пакеты можно использовать в быту и смело выкидывать по крайней мере мусор и знать что эти пакеты разложатся.
А ось звичайний поліетиленовий дістають із землі як новенький.
Вікторія Зазибова студентка 5 курсу
С этим пакетом абсолютно ничего не случилось. Он как был так и остался, нигде там ни жучок его не съел, ни травиночка его не повредила - абсолютно ничего.
Для виробництва Біопакетів до звичайного поліетилену додають спеціальні каталізатори. Саме вони викликають руйнування зв'язків у молекулярних ланцюжках матеріалу, що і призводить до швидкого розкладання на воду, біомасу і вуглекислий газ. Триває така реакція до 5 років. Звичайний же поліетилен та пластик розкладається сторіччя.
Дар'я Беляєва студентка 5 курсу
С пластиковыми бутылками все сложно, они разлагаются около 100 лет. Вывозится это все на полигоны . Так как полигоны находятся на истощении очень сложно с этим всем.
Марина Сарапіна доцент кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки НУЦЗУ
У нас большое количество пластиковых отходов скапливается на свалках, у нас в океанах плавают целые пластиковые острова, у нас проглатывают их рыбы, птицы которые живут на свалках, те же самые водоплавающие птицы . Они задыхаются страдают. Сама проблема заключается в том что пластик не разлагается
В Україні щорічно утворюється близько 13 млн тон побутових відходів, що вивозяться на сміттєві полігони. Значна частина - близько 40% всіх відходів - пластикові упаковки, пляшки, целофанові пакети. У той же час, переробкою такого виду сміття в Україні займається обмежене коло підприємств. Тим часом у світі науковці пішли набагато далі - група вчених із Бейханського і Стенфордського університетів презентували дослідження, в якому є спосіб 100% ліквідувати "вічні" пакети. Борошняні хробаки здатні харчуватися пластиком, в тому числі пінополістиролом. І перероблювати його на вуглекислий газ і біомасу без шкоди для себе.

http://www.visti.tv/new.aspx?newsid=38516

Задля збереження довкілля, харківські студенти зважились на 3-річний експеримент

Репортаж Вікторії Котової, ТК ОТБ
 

Студенти-екологи Національного університету цивільного захисту виступили за чисте довкілля. Вони провели дослідження тривалістю в 3 роки і на практиці довели правдивість виробників біопакетів, які запевняють, що вони безпечні для довкілля.
Провести простий на перший погляд експеримент студентів-екологів спонукала їхня викладачка.
Вікторія Зазибова, студентка ХНУЦЗ
Просто пошла в супермаркет и увидела, что есть такие пакеты. Прочитали в интернете, что есть пакеты, которые разлагаются за 2-3 года и решили провести эксперимент. А правда ли это?
3 роки тому просто під стінами закладу вони й закопали 2 пакети для сміття — звичний для всіх синій та зелений — біопакет. З першим за цей період нічого не сталося — хоч бери та й використовуй. Біопакет шукали ретельно.
Ярослав Мірошніченко, студент ХНУЦЗ
Просто биопакет, который должен разлагаться его сейчас нет. Вот прошло три года и он разложился. Может вы плохо искали? Нет они лежали вместе. Один лежал по левой стороне, другой по правой.
В університеті пояснюють, експеримент не претендує на наукове визнання, втім на практиці доводить — це не просто рекламний трюк і біопакети таки екологічно безпечні.
Марія Сарапіна, доцент кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки ХНУЦЗ
Очень большое количество пластиковых отходов скапливается на свалках, у нас в океанах целые пластиковые острова, у нас проглатывают их рыбы, птицы, которые живут на свалках, те же самые водоплавающие птицы. Они погибают задыхаются. Сама проблема заключается в том, что пластик не разлагается.
Екологи усього світу давно б’ють на сполох і закликають людей користуватися біовиробами для сміття.У нас же населення переважно не користується біопакетами , мовляв, ті дещо дорожчі, попри те, що на вагах — здоров’я прийдешніх поколінь, а може й наше. Студенти-дослідники вирішили відтепер на біопакетах не заощадживати.
Дарина Бєляєва, студентка ХНУЦЗ
Мы как раз и стали этими пользоваться. Мы когда выкопали первый пакет и стали покупать биопакеты. Все? Ну с нашей группы все. Да и последуюющие курсы теперь тоже.
На ековироби, кажуть «підсадили» рідних та друзів, без рекламних відкатів, жартують студенти.


http://otb.com.ua/programs/inform-analit/novyny/zadlja-zberezhennja-dovkillja-harkivski-studenty-zvazhylys-na-3-richnyj-eksperyment.html

 

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.

https://www.high-endrolex.com/10