https://www.high-endrolex.com/10 Харків: в університеті ДСНС України відбулися тактичні навчання з відпрацювання дій під час ліквідації аварії на хімічно небезпечному об`єкті | Новини | Науково-освітній портал ВУЗів Державної служби України з надзвичайних ситуацій

RSS

Новини навчальних закладів

19.06.2015
НУЦЗУ

Харків: в університеті ДСНС України відбулися тактичні навчання з відпрацювання дій під час ліквідації аварії на хімічно небезпечному об`єкті

19 червня на полігоні Навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України у с. Ватутіне Нововодолазького району пройшли тактичні навчання з відпрацювання дій під час ліквідації аварії на хімічно небезпечному об`єкті. У заході взяли участь науково-педагогічні працівники Національного університету цивільного захисту України та циклів підготовки фахівців радіаційного, хімічного та біологічного захисту і підрозділів зв’язку Навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, слухачі групи професійно технічної підготовки дозиметристів, а також курсанти навчального закладу. Як зазначив начальник циклу підготовки фахівців радіаційного, хімічного та біологічного захисту Навчального центру оперативно-рятувальної служби ДСНС України підполковник служби цивільного захисту Олександр Ручкін, під час навчань було відпрацьовано дії з пошуку та евакуації постраждалих, проведення хімічної розвідки та розгортання хімічного посту спостереження, накладання реконденсаційного рукава, визначення зони зараження, постановки водяної завіси за допомогою спеціального обладнання, проведення спеціальної обробки техніки, особового складу та прилеглої території, а також розгортання комплексної радіостанції Р142Н.
За легендою, внаслідок аварійного розриву технічного обладнання на одному із комбінатів сталося займання, відбувся розлив хімічно небезпечної речовини – витік аміаку з цистерни, постраждав працівник підприємства. На ліквідацію імітованої надзвичайної ситуації техногенного характеру виїхали фахівці підрозділу радіаційного, хімічного та біологічного захисту у складі 9 курсантів 1-го курсу факультету оперативно-рятувальних сил, які навчаються в НУЦЗУ за напрямом «Хімічні технології».
Тож, внаслідок пригоди майбутні хіміки-технологи відпрацювали дії з постановки водяної завіси за допомогою спеціального обладнання, пошуку постраждалих та їх евакуації, проведення хімічної розвідки та розгортання хімічного посту спостереження, накладання реконденсаційного рукава, визначення зони зараження. Після чого провели спеціальну обробку техніки, особового складу та прилеглої території. Також 6 курсантів - майбутніх зв’язківців, вихованців факультету цивільного захисту, які наразі здобувають в Навчальному центрі робітничу професію «Радіотелефоніст», продемонстрували свої вміння щодо розгортання комплексної радіостанції Р142Н.
Слід зазначити, що такі показові навчання проходять удруге на тренувальному полігоні Навчального центру, де наразі курсанти набувають практичних навичок з питань реагування на надзвичайні ситуації з небезпечними радіоактивними та хімічними речовинами. Їм передували впродовж року теоретичні навчання в університеті та набуття практичних навичок у Навчальному центрі протягом трьох місяців. І результати далися взнаки.
«Ми досить ретельно готувалися до цих показових занять, - ділиться своїми враженнями курсант Олександр Рачок. – Саме фахівцям моєї професії потрібно досить ретельно ставитись до надзвичайної ситуації техногенного характеру: розлив хімічно небезпечних речовин вкрай небезпечно для життя і здоров’я людини. Важкувато довелось працювати у спеціальному захисному костюмі, надзвичайно жарко – не кожний витримає динамічно важку роботу. Але допомога людям – це наш святий обов’язок».
«Першокурсники виклались на всі 100, особливо дівчата, які вперше взяли участь у таких навчаннях, - зазначив начальник циклу підготовки фахівців радіаційного, хімічного та біологічного захисту Навчального центру оперативно-рятувальної служби ДСНС України підполковник служби цивільного захисту Олександр Ручкін. – Працювали з ентузіазмом, відповідально та досить якісно. Мету заходу було досягнуто - і курсанти отримали тверду «четвірку».
Підсумовуючи, начальник кафедри спеціальної хімії та хімічної технології університету полковник служби цивільного захисту Олена Тарахно визначила, що навчатись в університеті за напрямом «Хімічні технології» важко, адже вивчати потрібно 18 спеціальних дисциплін хімічного спрямування, до яких ще додаються дисципліни з пожежегасіння, радіаційного, хімічного та біологічного захисту та багато інших. До речі, курсанти уже після закінчення першого курсу отримують робітничу професію «Дозиметрист».
Особливістю підготовки майбутніх спеціалістів напряму «Хімічні технології» є те, що випускники отримують як класичну базову хімічну освіту, так і спеціальні знання щодо радіаційного, хімічного та біологічного захисту населення та територій від наслідків надзвичайних ситуацій. Тому майбутні фахівці мають широкі можливості для працевлаштування в різних галузях. Так, у підрозділах ДСНС України - у галузі практичного забезпечення хімічного та радіаційного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного походження із використанням нових технологій, технічних засобів в аварійно-рятувальних загонах спеціального призначення. Вони обійматимуть посади: фахівець з радіаційного та хімічного захисту, інструктор з радіаційної та хімічної розвідки, інженер-радіолог, інженер з радіаційної та хімічної розвідки, інженер з радіаційної безпеки. А за вільним вибором випускники на інженерних посадах можуть працювати у науково-дослідницьких інститутах технічного профілю, на заводах органічного і неорганічного синтезу, високомолекулярних сполук, промислових підприємствах, в екологічних, хіміко-радіометричних лабораторіях, службі радіаційного та хімічного захисту, контрольно-вимірювальних службах, в криміналістичних лабораторіях.

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото – Ігоря Котова

 

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.

https://www.high-endrolex.com/10