https://www.high-endrolex.com/10 Майже 400 школярів Харківщини стали учасниками соціальної акції «Зробимо життя безпечним разом із НУЦЗУ» | Новини | Науково-освітній портал ВУЗів Державної служби України з надзвичайних ситуацій

RSS

Новини навчальних закладів

29.10.2014
НУЦЗУ

Майже 400 школярів Харківщини стали учасниками соціальної акції «Зробимо життя безпечним разом із НУЦЗУ»

Фахівці Національного університету цивільного захисту України продовжують проведення щорічної соціально-просвітницької акції «Зробимо життя безпечним разом із НУЦЗУ». Вона стартувала у Харківському педагогічному ліцеї № 4.
29 жовтня соціально-просвітницька акція «Зробимо життя безпечним разом із НУЦЗУ» пройшла у Палаці дитячої та юнацької творчості міста Харкова, де зібралися майже 400 педагогів, учнів та їх батьків з 30 освітніх закладів Харківщини. Спеціалісти провідного вищого навчального закладу Державної служби України з надзвичайних ситуацій розширили та поглибили знання школярів з основ безпеки життєдіяльності, основ здоров’я та першої медичної допомоги. Як поводити себе при поводити себе під час вибуху хімічно небезпечних речовин, як правильно та своєчасно надати першу медичну допомогу постраждалому в тій чи іншій надзвичайній ситуації? На ці та інші питання дали вичерпні відповіді, а також наочно продемонстрували фахівці університету. Крім цього, присутні взнали про програмні тренажери формування навичок прийняття рішень при ліквідації будь-якої надзвичайної ситуації, на яких вчаться майбутні рятувальники.
Старший викладач кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки університету Олександр Ігнатьєв разом із курсантами ознайомили школярів із засобами індивідуального захисту органів дихання – протигазами, респіраторами тощо, продемонстрували учням різноманітні засоби захисту шкіри від хімічно небезпечних речовин та радіонуклідів. Такі захисні костюми міг приміряти кожний бажаючий. А потім на практиці школярі, вбравшись у захисні костюми рятувальників, за допомогою дозиметрів-радіометрів та інших спеціальних приладів, виміряли рівень радіації та вміст небезпечних речовин у повітрі в коридорах Харківського Палацу дитячої та юнацької творчості, де більше 3000 дітлахів відвідують різноманітні гуртки та секції.Начальник стаціонарного відділення - лікар медико-санітарної частини університету Олег Перешлюга продемонстрував основні прийоми надання першої медичної допомоги постраждалим з використанням штатних та підручних засобів при переохолодженні організму та відмороженні окремих ділянок тіла, отриманні скелетних травм (переломів, вивихів), при отриманні поверхневих ушкоджень (ран, забоїв) з виникненням кровотеч, при порушенні або відсутності основних життєво важливих функцій організму. Також начальник центру інформаційних технологій Михайло Піксасов та начальник відділу інформатизації та комп’ютерних систем Олександр Буданов ознайомили школярів та присутніх із програмними тренажерами формування навичок прийняття рішень при ліквідації різноманітних надзвичайних ситуацій, а саме: гасінні пожеж, евакуації людей, проведенні пошуково-рятувальних робіт, виникненні дорожньо-транспортних пригод, наданні психологічної допомоги. На сьогодні в університеті функціонують 10 таких комп’ютерних продуктів, на яких вчаться майбутні рятувальники.Спортсмени навчального закладу на чолі із викладачем кафедри фізичної підготовки університету Валентином Головком, тренером збірної команди НУЦЗУ з кікбоксингу, майстром спорту, чемпіоном Європи з рукопашного бою, чемпіоном України з професійного боксу, чемпіоном кубку СНГ з кікбоксингу, дали майстер-класи з самооборони.
Педагоги, учні та їх батьки залишились у захваті від почутого та побаченого. А головне - один раз побачене залишиться надовго в їхній пам’яті.«Такі заняття, - говорить лікар Інна Михайлівна, мати десятикласника середньої загальноосвітньої школи № 147, - вкрай необхідні. Наші діти повинні знати не тільки про те, якими бувають надзвичайні ситуації, а й як їм запобігти, попередити, а основне – уникнути. Сьогодні і я взнала багато чого корисного, особливо про небезпеку хімічнонебезпечних речовин. Я вважаю, що школярі повинні знати способи надання першої медичної допомоги, знати, як не розгубитись при виникненні тієї чи іншої надзвичайної ситуації. А в цьому їм слушно допомагають фахівці Національного університету цивільного захисту України». Як зазначила представник Департаменту освіти Харківської міської ради Ірина Тарасенко, проведена спеціалістами університету робота є дуже корисною та цікавою для дітей, а особливо, коли учні вочевидь переконались у небезпеці розливу хімічнонебезпечних речовин, взнали про основні правила надання долікарської допомоги, самооборони. Також вона є важливим елементом навчально-виховного процесу. Беззаперечно, проведення таких пізнавальних навчально-тренувальних занять дасть свої плідні результати, і надзвичайних ситуацій стане менше.

 

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото – Ігоря Котова, відео – Дар’ї Ахмадуліної
 

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.

https://www.high-endrolex.com/10