https://www.high-endrolex.com/10 Уперше в НУЦЗУ майбутні піротехніки захистили свої бакалаврські роботи | Новини | Науково-освітній портал ВУЗів Державної служби України з надзвичайних ситуацій

RSS

Новини навчальних закладів

28.05.2012
НУЦЗУ

Уперше в НУЦЗУ майбутні піротехніки захистили свої бакалаврські роботи

25 травня на кафедрі піротехнічної та спеціальної підготовки Національного університету цивільного захисту України уперше відбувся захист бакалаврських робіт за напрямком підготовки «Піротехнічні роботи». 9 майбутніх фахівців: Соловйов І.І., Кошурко А.В., Мороз В.Г., Шипко О.М., Юрковський О.М., Козидуб О.О., Білоножко В.О., Овчаренко В.М., Святенко О.С. – успішно склали випробування з тем щодо організації пошуку, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів в акваторіях річок, руйнування елементів конструкції аварійної споруди промислового призначення непридатної для подальшого використання вибуховим способом на територіях заводів, організації робіт з суцільного розмінування місцевості технічної території 61-го арсеналу, зберігання ракет та боєприпасів, інженерно-технічних заходів щодо облаштування дамб і гребель вибуховим способом на річці Прип’ять в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, організації знесення аварійної цегляної та панельної будівлі житлового призначення вибуховим способом, організації вибухових робіт з проведення превентивних заходів при загрозі повені на річці Ворскла у Полтавській області, організації вибухових робіт щодо захисту гідротехнічних споруд під час льодоходу, організації пошуку, виявлення та знищення вибухонебезпечних предметів на території лісних масивів тощо.
Слід зазначити, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.1999 р. № 2294 «Про упорядкування робіт з виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів» (із змінами) та за рішенням МНС України в Національному університеті цивільного захисту України з вересня 2008 року запроваджено підготовку фахівців за державним замовленням у відповідності до потреби територіальних підрозділів МНС України за спеціалізацією «Інженерне забезпечення саперних, піротехнічних та вибухових робіт» у межах спеціальності «Цивільний захист».
Сьогодні в університеті, за словами начальника кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки університету полковника служби ЦЗ Віталія Барбашина, за зазначеною спеціалізацією вже навчається 45 курсантів, а у 2013 році з їх числа відбудеться перший випуск 9 спеціалістів за спеціалізацією «Інженерне забезпечення саперних, піротехнічних та вибухових робіт», які отримають кваліфікацію «Інженер оперативно-рятувальної служби цивільного захисту».
«Процес підготовки фахівців за спеціалізацією «Інженерне забезпечення саперних, піротехнічних та вибухових робіт», - зазначає перший проректор з навчальної та методичної роботи полковник служби ЦЗ Олег Назаров, - є унікальним у сучасній практиці освітньої діяльності, так як до цього часу МНС поповнювало піротехнічні підрозділи випускниками минулих років, які готувалися за військово-обліковою спеціальністю «Бойове застосування інженерно-саперних (інженерних) підрозділів та отримували кваліфікацію «Офіцер тактичного рівня». Зміст їх підготовки, крім професійної складової, включав викладання суто військових дисциплін, вивчення яких не є необхідним для фахівця МНС України. Фактично 1 рік навчання використовувався для підготовки військового, а не інженера відповідного профілю. Тому в Національному університеті цивільного захисту України розроблено та вже протягом 4 років реалізується програма підготовки інженерів, що поєднує досвід військової інженерно-саперної підготовки та сучасні технології в організації, забезпечення та безпосередньому виконанні небезпечних робіт зі знешкодження боєприпасів».
За словами Віталія Барбашина, на сьогодні професійно-технічну підготовку пройшли курсанти 2008, 2009, 2010 років набору. В подальшому теоретичні знання закріплюватимуться та вдосконалюватимуться в ході проведення навчальних практик та стажувань на посадах молодшого та середнього начальницького складу піротехнічних груп ОРС ЦЗ МНС України, а саме: після закінчення 2-го курсу - на посадах радіомінера, сапера, сапера-розвідника; після 3-го та 4-го курсів – на посадах начальника піротехнічної групи та його заступника.

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ, фото – Віталія Барбашина


 

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.

https://www.high-endrolex.com/10