https://www.high-endrolex.com/10 По-справжньому любити свою Батьківщину… | Новини | Науково-освітній портал ВУЗів Державної служби України з надзвичайних ситуацій

RSS

Новини навчальних закладів

08.05.2012
НУЦЗУ

По-справжньому любити свою Батьківщину…

Скільки б не минуло часу, великий День Перемоги назавжди залишається для всіх нас Днем пам’яті, скорботи по загиблих та шани наших дорогих ветеранів. У ці весняні святкові дні проходять уроки мужності, зустрічі, мітинги на честь вшанування дорогих нам людей.
Спогади ветеранів про страшні часи Великої Вітчизняної війни надовго залишаться в пам’яті молодого покоління. Підполковникові у відставці Борису Григоровичу Козлову, в минулому – заступнику начальника навчально-методичного відділу Харківського пожежно-технічного училища, виповнилось 4 роки, коли почалась Велика Вітчизняна війна. Але запам’яталась вона йому з перших днів. Рано-вранці 22-го червня сім’я Козлових разом із родичами збиралась відпочити за містом. Того сонячного дня ніхто й гадки не мав про жахливу подію, що станеться незабаром. Звістку про початок війни родина сприйняла лише ввечері на залізничному вокзалі станції «Основа». Тоді врізалось у пам'ять страшне слово «війна», похмурі та напружені обличчя громадян, сльози на очах жінок, збори брата В’ячеслава на фронт… Постійно говорили про жорстокості німців до населення, особливо до комуністів. Родина Козлових залишилась на окупованій території, жила вона приблизно у 3-ох кілометрах від аеропорту і в 15-ти хвилинах ходу до залізничного вокзалу станції «Основа». Особливо страшними стали часті бомбардування: німці їх здійснювали і вдень, і вночі. Ховалась родина у щемі, зробленому батьком у їхньому саду. Одного разу, пригадує Борис Григорович, під час чергового артобстрілу у вікно будинку, де жила його сім’я, потрапив снаряд. На щастя, він не розірвався…А от від сусіднього будинку залишились лише зяючі вирви. Бачив він і знущання німців над людьми: як скидали фашисти з літака запалений мазут, у великі скупчення людей – колеса тощо. У паніці гинули люди… Жити на окупованій німцями території було просто неможливим. Розквартировані по домівках, вони відчували себе повними господарями. За будь-яку провину розстрілювали харків’ян. У місті тоді, особливо у центрі, згадує підполковник Козлов, було багато повішених із надписом «партизан». Очевидно, дуже німці боялись наших народних месників…Довелось тоді маленькому Борисові, як пішли на фронт батько і сімнадцятирічний брат Анатолій, пережити поранення від бомби, причому медичну допомогу надав йому німецький лікар, на собі випробувати удари фашистської зброї... 23-те серпня – день визволення Харкова від німецько-фашистських загарбників, вкарбувалось у пам’яті загальним пожвавленням та радісними привітаннями радянським солдатам, що йшли вулицею Одеська. При визволенні рідного міста від фашистів й досі у голові гримлять залпи славнозвісної «катюші»…Але то вже сприймалось зовсім по-іншому – незабаром була Перемога! Сьогоднішній молоді Борис Григорович бажає не знати тих жахливих подій Великої Вітчизняної, по-справжньому любити свою Батьківщину, бути відданим патріотом своєї країни. Юнакам, що обрали професію рятівника, завжди бути готовими до захисту не тільки своєї Вітчизни, а й життя і здоров’я людей у будь-яких надзвичайних ситуаціях. А для цього необхідно готувати себе як морально, так і фізично.
 

Вікторія Коленко, прес-служба НУЦЗУ

 

 

 

 

 

 

 

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.

https://www.high-endrolex.com/10