RSS

Новини навчальних закладів

18.09.2017
НУЦЗУ

Співробітники Національного університету цивільного захисту України запатентували чергову наукову розробку

28 серпня 2017 року відповідно до Закону України «Про охорону прав на винаходи та корисні моделі» в Державному реєстрі патентів України зареєстрована чергова наукова розробка, заявником і власником якої є Національний університет цивільного захисту України.
18 вересня університет отримано підтверджуючий документ – оригінал патенту України на корисну модель «Спосіб тестування систем автоматичного пожежогасіння». Авторами розробки є творчий колектив у складі головного наукового співробітника науково-дослідного центру Юрія Абрамова, начальника докторантури, ад’юнктури Андрія Михайлюка та начальника кафедри організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт факультету цивільного захисту Віталія Собини.
Даний спосіб дозволяє зменшити витрати вогнегасної речовини при тестуванні систем автоматичного пожежогасіння.
 
Як зауважив проректор з наукової роботи Володимир Андронов, в 2016 році університет подав 40 заявок та отримав 35 охоронних документів на право інтелектуальної власності, а протягом 8-ми місяців 2017 року – вже подано 33 заявки та отримано 31 патент України на винаходи та корисні моделі, а також 7 позитивних рішень за результатами експертизи по суті на відповідність умовам патентоздатності.
Бажаємо авторам подальших успіхів і творчої наснаги на шляху винахідництва і раціоналізаторства!
 
 
Євгеній Рибка, відділ організації науково-дослідної роботи НУЦЗ України, прес-служба НУЦЗУ
http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.