Знайомство з відпрацювання практичних навичок вихованців НУЦЗУ почалось з відвідування водоймища, де готуються фахівці служби цивільного захисту для проведення водолазних робіт. Далі експерти перейшли на тренувальний майданчик з розміновування, де практичні вправи продемонстрували курсанти-піротехніки. Вразила гостей висока підготовка курсантів на навчальній башті, де проводиться відпрацювання виконання нормативів з саморятування з вікна 4 поверху, а також рятування постраждалого з використанням спеціального висотного спорядження. А поруч з баштою був розгорнутий намет, де свою роботу з постраждалим внаслідок надзвичайної ситуації показали екстремальні психологи НУЦЗУ. Під час екскурсії полігоном західні партнери побачили, , як проходить ліквідація умовної аварії з розливом (або викидом) небезпечних хімічних речовин. В приміщенні теплодимокамери на тренажері «лабіринт» в задимленому середовищі з використанням сучасних апаратів на стислому повітрі «Драгер» пройшло відпрацюванням вправ рятування постраждалого.
Як вважає ректор Національного університету цивільного захисту України генерал-лейтенант служби цивільного захисту Володимир Садковий, можливість ознайомлення американських фахівців з конкретними аспектами діяльності університету Держслужби з надзвичайних ситуацій представляє взаємовигідний практичний інтерес.
Візит американських фахівців у галузі безпеки до Харкова і Національного університету цивільного захисту України проходить з метою ознайомлення з практикою організації та взаємодії відповідних структур нашого міста до реагування при виникненні надзвичайних ситуацій, а також обміну досвідом у роботі служб з надзвичайних ситуацій, оперативного реагування та підготовки кадрів для Державної служби з надзвичайних ситуацій України.
Американська компанії «Джуліані сек'юріті енд Сейфті» понад 20 років опікується питаннями внутрішньої та зовнішньої безпеки. Одне з основних напрямків діяльності зарубіжної компанії - це консультування міст в сфері безпеки.
Під час інтерв’ю українським ЗМІ, виконавчий директор компанії «GSS» Джон Хувейн поділився найбільш успішними досягненнями Нью-Йорка у галузі безпеки, а також досвідом, який акумулювався з інших міст світу. У ході візиту до НУЦЗУ західні експерти надали вичерпні консультації рятувальникам університету у сфері безпеки та надання ефективних послуг мешканцям міста.
На сьогоднішній день одним із важливих і пріоритетних напрямків роботи університету ДСНС є обмін міжнародним досвідом у питаннях ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, якісної взаємодії з усіма структурами в епіцентрі НС, вирішенні актуальних проблем щодо удосконалення безпеки українських міст і селищ, а також забезпечення життєдіяльності.
Лариса Кошеварова
Ігор Котов
НУЦЗУ