RSS

Новини навчальних закладів

27.10.2008
НУЦЗУ

Психологи Університету цивільного захисту України прийшли на допомогу 28-річній жінці, син якої випав з балкону п’ятого поверху

10 вересня стане для півторарічного харків’янина Владика Пономаренка другим днем народження. Після падіння з висоти малюк залишився неушкодженим - без сінців, переломів і струсу мозку. Хлопчина одразу і не зрозумів, що саме з ним. Він не втрачав свідомості, не плакав, а лежав на кучі листя і трави, та тільки оченятами шукав маму та тягнув рученята. Мами поруч не було, а раптово з’явився незнайомець. Ставши свідком пригоди, чоловік не розгубився і почав одразу ретельно досліджувати тіло „космонавта”. Перехожий виявився дитячим лікарем. Тут підбігли і сусіди. Упізнали малого Владку-вертуна, та від шоку самі не знали що робити. Сусідський галас почула і мама Владика – Світлана. Жінка кинулася бігти до дитини, та сусіди стримували її і не пускали з кімнати на вулицю, аж поки дитячий лікар не підтвердив, що хлопчина живий, у свідомості, реагує на навколишнє середовище і пізнає людей. Та ризикувати не стали, викликали „швидку”. Медики двох харківських лікарень обстежували малого „чудо”-пацієнта два тижні і не могли повірити у таке спасіння. Побажали матері ще якнайпильніше дивитися за малим, сходити до церкви, та через деякий час все ж таки ще раз обстежити сина у лікарів...Резонансна подія стала відома правоохоронним органам і соціальним службам. Після перевірок, бесід із членами родини та сусідами, чиновники і „люди в погонах” дійшли висновку, що родина благополучна, діти ростуть у повній сім’ї і за ними доглядають. Подія із Владиком – сумний збіг обставин, коли мати відволіклася, а хлопченя вийшов на балкон і потягнувся за кішкою Кузею. У Світлани ще є шестирічний Сашко. Він інвалід з народження (сліпий на одне око) та вчиться у спеціалізованому інтернаті.

Про незвичайну пригоду Владика дізналися харківські журналісти. Світлана не ховалася від них.

Давала всім інтерв’ю. Жінка раділа втішному завершенню історії з малим, корила себе за недогляд та благала всіх батьків не відходити від дітей, стежити за ними дуже пильно, аби ж з дітьми нічого надзвичайного не траплялося. Вважає, що її синок народився не в сорочці, а в кожусі. Тому що поруч із купою листя, на яку упав Владик, лежало каміння, розбите скло, стирчав пеньок старої яблуні та розташовувались погреби мешканців дому. Саме харківські журналісти повідомили фахівцям Університету цивільного захисту про те, що молода жінка знаходиться у стані стресу. (Авт.: харківські ЗМІ неоднаразово розповідали про психологічну службу Університету та МНС) Журналісти, які писали про чудодійне спасіння Владика, розповіли психологам УЦЗУ, що через півтора місяці після надзвичайної події, Світлана не позбулася шоку, має поганий сон, не припиняє корити себе за те, що сталося із Владиком, не дуже бажає зустрічатися із подругами, аби не відволікатися від догляду за сином ні на секунду, боїться малого залишити і вдень, і вночі. Психологи Університету Григорій Середа та Олексій Косолапов вирішили негайно зустрітися із жінкою, членами її родини та дітьми, сусідами.

Світлана радо вітала гостей. З перших хвилин зустрічі психологів із жінкою було вочевидь, що розмова відбудеться відвертою і допомога „цілителів душ” буде не марною. Велика іграшка „пожежна машина” від рятівників-психологів та кульки із солодощами прийшлися до смаку Сашкові та Владикові.

Малі задружилися із Олексієм миттєво. Йому дітлахи розповідали про свої іграшки, маму, папу, бабусю, сусідку тьоту Аллу, друзів, а ще тягли з вугла кубики, щоб разом будувати дім. А тим часом, граючись із дітьми, Олексій вів виважену та тонку бесіду із Світланою, проводив свій психоаналітичний тренінг...потрібний їм обом.

Про тонкощі роботи з людьми психологи ніколи не розповідають. Таємницею у них є все, про що дізнаються вони від людини, яка потребує на допомогу, каже Олексій Косолапов. Єдине, на чому зауважив Олексій, Світлана дуже мужня, світла, вольова жінка і до глибокої депресії у неї не дійде. Вона абсолютно адекватна, цікавиться подіями у світі, збирається їхати із своєю сім’єю у гості до батька на Луганщину.

А стресові ситуації, каже Олексій Косолапов, виникають у людей навіть тоді, коли надзвичайні історії мають „хєпі енд”. Зустрічі фахівців-психологів із Університету цивільного захисту України із Світланою продовжаться на такий термін, який потрібен буде саме Світлані, до її повного душевного спокою, завірив Олексій.

Лариса Кошеварова
Університет цивільного захисту України

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.