RSS

Новини навчальних закладів

28.08.2008
НУЦЗУ

Ситуація у Лозівському районі. Першими на місце події прибули практичні психологи Університету цивільного захисту України

Більше 18-ти тисяч чоловік було евакуйовано безпосередньо із Лозової та неподалік розташованих населених пунктів із-за вибухів боєприпасів, що зберігаються на військових складах. Уламки снарядів можуть розлітатись у радіусі 5-ти кілометрів. Як констатують ЗМІ, на сьогодні вибухи стали рідше, але не припиняються.

Практичні психологи науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризисної психології Університету цивільного захисту України, яку очолює полковник служби цивільного захисту Олександр Тимченко, на цей час надають психологічну допомогу евакуйованим мешканцям із центральних районів Лозової.

На цей час в епіцентрі події працюють 17 практичних психологів МНС України, 9 з яких – психологи Університету цивільного захисту України, 3 – із Дніпропетровська, 5 – із Донецька.

За словами полковника служби цивільного захисту Віталія Христенка, саме в такій ситуації, коли нормована кількість людей, що потребують психологічної допомоги, зашкалює, працювати дуже важко. Тут вкрай необхідним стало застосування інновацій лабораторії – валізи практичного психолога.

Серед предметів першої необхідності – заспокійливі ліки, термос та пакетики з чаєм – гаряча вода, пояснює спеціаліст, діє дуже заспокійливо. А також – блокноти та ручки, альбоми та м’які іграшки (окремо - для хлопчиків та дівчаток), шоколад, цигарки, карточки поповнення телефонного рахунку, м’який м’ячик (людина заспокоюється, коли щось перебирає у руках), одноразові серветки та стаканчики, свічки та ікони, ковдра - причому не обов’язково тепла, бо, в першу чергу, повинна викликати у людини, що потрапила у стресову ситуацію, почуття захищеності. Валіза також містить і флягу з коньяком. Таку валізу вже випробували в Донецьку. І ось, на жаль, довелось використати і в Лозовій.

Майже всі предмети, а їх близько 20 найменувань, що входять до складу валізи, були використані спеціалістами минулої ночі 27 серпня. Ця ніч була найважчою, говорить Віталій Євгенович, занепокоєні люди встигли схопити тільки найнеобхідніше і документи. Їх було розміщено у трьох школах. Проблематичним також було розміщення людей на ніч, бо місця для ночівлі були відсутніми. Паніка відсутня, тому що проводиться активна роз’яснювальна робота. Люди забезпечені питною водою та харчуванням. З’явився мобільний зв’язок.

Прес-служба університету

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.