https://www.high-endrolex.com/10 Науковці Львівського державного університету безпеки життєдіяльності долучились до розробки Національної стратегії охорони праці | Новини | Науково-освітній портал ВУЗів Державної служби України з надзвичайних ситуацій

RSS

Новини навчальних закладів

22.11.2010
ЛДУ БЖД

Науковці Львівського державного університету безпеки життєдіяльності долучились до розробки Національної стратегії охорони праці

Науковці Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС запропонували концепцію державної програми з питань охорони праці. Представник Університету Олександр Мірус взяв участь у пленарних слуханнях Верховної Ради України та виступив з доповіддю про стан промислової безпеки та охорони праці.
Учасниками парламентських слухань були запропоновані ряд рішень. Зокрема Верховній Раді України забезпечити прийняття Трудового кодексу України, законів про промислову безпеку, про професійний розвиток персоналу на виробництві, про соціальний діалог, про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування та інших законодавчих актів, спрямованих на адаптацію законодавства України до міжнародних норм.
Кабінету Міністрів України запропоновано після всебічного аналізу існуючої системи забезпечення безпеки праці та виробництва, підготувати пропозиції щодо її докорінного реформування, спільно з Національною академією наук України, Академією медичних наук України за участю професійних спілок України, організацій роботодавців розробити і подати на затвердження Президенту України Національну стратегію охорони праці, ініціювати питання щодо реформування органів державного нагляду за додержанням законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці, відповідно до Закону України «Про охорону праці» вирішити питання про створення структурних підрозділів з охорони праці у центральних та місцевих органах державної виконавчої влади, органах виконавчої влади Автономної Республіки Крим та виконавчих комітетах органів місцевого самоврядування, розробити та внести на розгляд Верховної Ради України відповідні законопроекти та прийняти необхідні постанови в галузі охорони праці тощо.
Все це, на думку учасників парламентських слухань, буде сприяти зменшенню як виробничого, так і невиробничого травматизму та збереженню здоров’я і життя громадян України.
Олександр Мірус заначає, що зараз гостро стає питання формування культури виробництва фахівців, а в недалекому майбутньому, зрозуміло, керівників виробництв, від якісної підготовки яких буде залежати здоров’я і життя працівників, бо, як свідчить аналіз, серед причин нещасних випадків основними є саме організаційні (72%), а вже потім технічні(19%) та психофізіологічні (9%). Значною мірою саме через надзвичайно високу смертність внаслідок нещасних випадків наша країна є першою в світі за темпами вимирання населення. З огляду на те, що інші фактори зменшення чисельності українців (низький рівень народжуваності, еміграційні процеси) набагато більш інерційні та складні для регулювання, зменшення всіх видів травматизму повинно стати одним із першочергових завдань демографічної політики держави.
Ситуація негативно позначається і на економіці: 75 % усіх жертв травматизму – це люди працездатного віку. Тому прямі щорічні економічні втрати внаслідок передчасної смерті, інвалідності, погіршення стану здоров’я оцінюються експертами у 8 млрд. гривень.
Саме низький рівень культури безпеки українського суспільства суттєвим чином і зумовлює неприпустимо високий рівень травматизму.Прес-служба ЛДУ БЖД МНС

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.

https://www.high-endrolex.com/10