RSS

Новини навчальних закладів

07.10.2009
НУЦЗУ

Цього року на водоймищах Харкова врятовано 51 людину. Дванадцять людей потонули.

Кількість загиблих на воді в цьому році удвічі більша, ніж у 2008. Про підсумки роботи повідомив громадськості та ЗМІ під час прес-конференції у Міськраді 6 жовтня начальник КУ «Спеціалізована водно-рятувальна служба Харкова» Валерій Михайлов. Прес-служба Університету цивільного захисту отримала офіційний коментар керівника установи та його заступника Андрія Кириченка.

Під час купального сезону 2009 року (червень-вересень) на водоймищах Харкова, де розміщені рятувальні пости служби, потонули 12 людей. Тільки один із загиблих був у тверезому стані, решта – напідпитку. Традиційно більш небезпечним рятувальники вважають територію Журавлівського гідропарку. Вісім відпочиваючих на водоймищі пішли з життя – потонули. Також випадки загибелі людей на воді були зафіксовані на території Основянського водоймища – 2, Петренківського водоймища і Жовтневого гідропарку – по 1. Серед людей, які потонули, 6 чоловік у віці 20-30 років, 4 – 30-40 років і 2 людини старше 40 років. Водолазами-рятувальниками врятовано 51 людину. 119 відпочиваючим надана медична допомога, а також зафіксовано 23 випадки надання інших видів допомоги. Найбільше людей врятовано на території Журавлівського гідропарку – 16. В Олексіївському гідропарку врятували 12 людей., Петренківському водоймищі – 8, Основянському водоймищі – 7, Безлюдівському водоймищі – 5, Жовтневому гідропарку – 3, повідомив Валерій Михайлов. Вперше за шість років на водоймищах міста не було допущено жодного випадку загибелі дітей. Заступник Валерія Михайлова додає до розповіді шефа:
- Старожилы, в прежние годы имевшие отношение к ОСВОДу и другим службам, рассказывали нам, что раньше на Журавлевке работало от 11 до 13 патрулей. У нас пока не было возможности выставить столько же - работало четыре лодки, три спасательных поста. Однако в будущем мы проанализируем ситуацию и, думаю, увеличим количество постов, а также отрегулируем режим их работы, - розповідає заступник начальника КУ «Спеціалізована водно-рятувальна служба Харкова» Андрій Кириченко. - Думаю, в следующем году Журавлевский гидропарк мы будем патрулировать на моторных лодках. На других водоемах, наверное, в этом смысла нет... Те же Петренки, к примеру, очень маленькие и хорошо просматриваются. Такая же ситуация и в Алексеевском лугопарке.
Під час розмови із керівництвом рятувальної установи стало відомо, що фахівці водно-рятувальної служби Харкова створюють фільм. Це буде учбовий відеопосібник про порятунок і надання першої медичної допомоги потерпілим на воді. Передбачається, що робота над фільмом буде завершена в кінці жовтня. Фільм планується демонструвати в школах і вузах міста.
- Уже этой осенью харьковским школьникам покажут учебный видеофильм о том, как вытаскивать утопающих из воды и оказывать первую помощь. Раньше спасатели ограничивались раздачей методических пособий. Методичка - это хорошо, но дети гораздо лучше воспринимают материал, когда видят его. Одно дело - рассказать, как вытаскивать человека из воды, и совсем другое - показать, как правильно это делается... В этом году мы решили раздавать в школах видеофильмы, доступные для детского восприятия, - повідомив Андрійй Кириченко. - Где-то 20 октября такой фильм будет готов. Он создан на основе материалов МЧС, сети Интернет и наших собственных наработок. По времени специальный фильм рассчитан примерно на урок.
КУ «Спеціалізована водно-рятувальна служба Харкова» створено в 2007 році рішенням 17-ї сесії міської ради. В 2009 році на водоймищах Харкова працювали 39 рятувальників. З них 1 майстер спорту міжнародного класу и 7 майстрів спорту з плавання.
 

 


 

 


Лариса Кошеварова
Університет цивільного захисту України


 

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.