RSS

Новини навчальних закладів

21.04.2009
ЧІПБ НУЦЗУ

Академія отримала ліцензію на дослідну експлуатацію програмного комплексу FlowVision

 

З 6 до 11 квітня 2009 року представники Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України полковник с.ц.з. Виноградов А.Г., підполковник с.ц.з. Поздєєв С.В. і підполковник с.ц.з. Стась С.В. взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Инженерные системы – 2009», яка проходила в Російському університеті дружби народів (м. Москва). Ініціатором та організатором цієї щорічної конференції є інжинірингова компанія «ТЕСИС» (Росія), яка є розробником комплексних рішень по сучасному оснащенню і автоматизації конструкторських, розрахункових і технологічних підрозділів у всіх галузях промисловості. Зокрема, компанія «ТЕСИС» є одним із провідних російських розробників і поставщиків комп’ютерних програмних комплексів для виконання задач математичного моделювання та комплексного аналізу різноманітних фізико-механічних та технологічних процесів.

Згідно із заздалегідь досягнутою домовленістю, делегація академії після завершення роботи конференції ознайомилася з розробками компанії «ТЕСИС» безпосередньо в офісі цієї компанії. Керівництво компанії надало можливість пройти навчальний курс із оволодіння основами роботи з комп’ютерним програмним комплексом FlowVision. За результатами навчання вони отримали іменні сертифікати, а академія –  3-місячну ліцензію на дослідну експлуатацію програмного комплексу FlowVision. По завершенні даного терміну буде прийнято рішення щодо придбання академією безстрокової ліцензії.

Зацікавленість науковців АПБ ім. Героїв Чорнобиля у придбанні ліцензії на користування  програмним комплексом FlowVision пов’язана з широкими можливостями, які відкриваються у разі його впровадження. Комплекс застосовують для розробки нових конструктивних рішень і технологічних процесів у найсучасніших галузях науки і промисловості, таких як авіакосмічна промисловість, атомне реакторобудування, автомобіле- та суднобудування, тепло- та вітроенергетика, будівництво, металургія, медицина, екологія та багато інших. Про завойований в наукових колах авторитет FlowVision свідчить те, що його широко використовують у своїй діяльності такі відомі підприємства та установи, як РКК «Енергія» (Росія), РКК «Южмаш» (Україна), ЦАГІ (Росія), АНТК ім. О.К. Антонова (Україна), ОАО «Сухой» (Росія) та ін. Останніми роками виявили зацікавленість у співпраці з розробниками FlowVision і зробили перші реальні кроки в цьому напрямку ряд зарубіжних фірм, зокрема розробники відомого програмного комплексу ABAQUS (Франція).

Для задач, актуальних для МНС України, програмний комплекс FlowVision дозволяє, зокрема, виконувати комп’ютерне математичне моделювання та комплексний аналіз таких процесів:

ü     конвективний і променистий теплообмін у зоні пожежі;

ü     рух газового середовища в зоні пожежі;

ü     розповсюдження пожежі в різних умовах;

ü     формування і рух водяних струменів;

ü     режим роботи відповідальних вузлів різноманітних механізмів;

ü     гідро- і аеродинаміка стихійних лих (повені, урагани тощо).

Крім того, на основі програмного комплексу FlowVision планується виконати низку дисертаційних досліджень та створити відповідні навчальні спецкурси для викладання магістерським групам курсантів.

Керівництво АПБ ім. Героїв Чорнобиля взяло неухильний курс на підвищення рівня та розширення спектру наукових досліджень, що виконуються в стінах академії. Впровадження потужного комп’ютерного програмного комплексу – один із вагомих кроків у цьому напрямку.

 

Начальник кафедри ПНД полковник с.ц.з.                                                         А.Г. Виноградов

        

 

 

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.