20.09.2020

Науково-освітній портал навчальних закладів Державної служби України з надзвичайних ситуацій
http://www.edu-mns.org.ua

RSS

Новини навчальних закладів

07.08.2019
УкрНДІЦЗ

УкрНДІЦЗ взяв участь у заходах з нагоди завершення робіт із будівництва нового безпечного конфайнменту

Після аварії на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році руїни 4-го енергоблоку були закриті від навколишнього світу об'єктом “Укриття”. Однак, об'єкт, який споруджувався у вкрай  стислі терміни, не здатний був повністю вирішити проблему безпеки зруйнованого 4-го енергоблоку. Результати досліджень показали, що істотне зменшення небезпеки “Укриття” можливо лише у результаті будівництва над ним нової захисної споруди — нового безпечного конфайнменту (НБК).

Вчора, 6 серпня, у зв'язку зі завершенням активної фази будівництва НБК, Чорнобильська АЕС та Державне агентство з управління зоною відчуження провели урочистості на території ЧАЕС з нагоди завершення робіт із будівництва НБК.

Для реалізації будівництва нової захисної споруди було мобілізовано  кращі інженерні  та технічні рішення, близько 500 компаній і організацій з України  та інших країн об’єдналися задля  перетворення об'єкта “Укриття” в екологічно безпечну систему. Серед тих, хто брав участь у проекті будівництва НБК були і науковці Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту.  

Перед початком офіційної частини  учасники заходу , зокрема  начальник УкрНДІЦЗ генерал-майор служби цивільного захисту Віталій Кропивницький та заступник начальника  інституту (з протипожежного захисту та техногенної безпеки) полковник служби цивільного захисту Олександр Борис мали змогу відвідати технологічну будівлю НБК, простір під Аркою конфайнмента та західний вентиляційний центр, ознайомитися з роботою інтегрованої автоматизованої системи контролю об'єкта “Укриття” та Центру управління та контролю НБК, а також поспілкуватися з персоналом ЧАЕС, який наразі бере участь у дослідно-промисловій експлуатації конфайнмента.

Після цього виконуючий обов'язки генерального директора ДСП “Чорнобильська АЕС”   – Сергій Калашник подякував усім організаціям, які працювали й доклали неабиякі  зусилля для  втілення  та побудови нової захисної споруди НБК. Також він коротко розповів історію проекту конфайнмента, будівництво якого почалося ще у 2012 році.

Далі Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження   – Віталій Петрук нагородив колектив УкрНДІЦЗ  за вагомий внесок у перетворенні об’єкта “Укриття” в екологічно безпечну систему та з нагоди закінчення проекту будівництва Нового безпечного конфайнменту.

 

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

© 2004-2020 EDU-MNS.org.ua