RSS

Новини навчальних закладів

07.08.2019
УкрНДІЦЗ

Представники УкрНДІЦЗ відвідали місто Прип'ять та музей цивільного захисту “Зірка Полин”

Вчора, 6 серпня, після закінчення урочистостей з нагоди завершення робіт із будівництва нового безпечного конфайнменту представники Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту  відвідали  місто Прип'ять та музей цивільного захисту “Зірка Полин”.

33 роки тому сталася жахлива катастрофа – на четвертому блоці Чорнобильської АЕС стався вибух, який назавжди змінив місто Прип'ять, яке розташоване усього в 3 кілометрах від атомної станції.  Сьогодні природа та час беруть своє і за густими хащами та напівзруйнованими будівлями важко розгледіти той Поліський атомоград яким колись було місто. Порожні багатоповерхівки, школа, лікарня, парк з атракціонами, кафе, покриті заростями, деревами та кущами, природа практично повністю поглинула місто.

Цього ж дня представники інституту мали змогу відвідати музей цивільного захисту “Зірка Полин”. Музей знаходиться в центрі Чорнобиля, в приміщенні колишнього кінотеатру “Україна”. Складається музей з п’яти залів, де відображено героїчний подвиг та самопожертву ліквідаторів на Чорнобильській АЕС.

Під час екскурсії начальник УкрНДІЦЗ Віталій Кропивницький від імені інституту подарував книгу “Вогнеборці. Історія пожежництва на теренах сучасної України” (окремий розділ якої присвячений Чорнобильській катастрофі) музею цивільного захисту “Зірка Полин”.

Загалом делегація УкрНДІЦЗ побачила картини, історичні стенди й відеокадри, елементи побуту населення, костюми і спорядження якими користувалися ліквідатори під час ядерної катастрофи 33 роки тому. А також унікальні кадри з тутешніх місць, зокрема з Чорнобиля та Прип'яті, які важко побачити в документальних фільмах та не знайти в соціальних мережах. Крім того, експозиція одного із залів музею була оформлена поезією української письменниці Оксани Пахльовської, рядки якої повністю пронизані болем та людським горем Чорнобильської катастрофи.

Йдучи коридорами музею стає очевидно, що  – це  не просто експозиції  та фотокадри, а шлях пам’яті, яку не має права забувати кожен із нас, а головне не допустити повторення трагедії.

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.