RSS

Новини навчальних закладів

15.03.2019
УкрНДІЦЗ

Безпека в сучасних закладах освіти: психологічна підтримка та захист

Зважаючи на часті випадки агресії серед учнів, вчителів та батьків, у результаті чого виникають психологічні стреси, травми як у постраждалих так і в агресорів актуальним постає завдання щодо створення безпечного психологічного середовища у закладах освіти.
15 березня у рамках проведення Десятої міжнародної виставки “Сучасні заклади освіти” в приміщенні актової зали Національного транспортного університету відбулася Друга практична конференція “Безпека в сучасних закладах освіти: психологічна підтримка та захист”. Захід пройшов за сприянням Міністерства освіти і науки України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Організатори – Український науково-дослідний інститут цивільного захисту та журнал “Надзвичайна ситуація +”.
Форум об’єднав навколо себе посадових осіб, психологів, експертів зі самооборони й особистої безпеки, керівників закладів освіти, вчителів та викладачів задля визначення психологічних ризиків усіх учасників освітнього процесу (дітей, вчителів, батьків); вивчення техніки стабілізації психічних станів у стресовій ситуації; отримання навичок надання першої психологічної допомоги; отримання знань з основ особистої безпеки.
Відкриття заходу відбулося за участі начальника УкрНДІЦЗ, генерал-майора служби цивільного захистуВіталія Кропивницького та шеф-редактора журналу “Надзвичайна ситуація+” Олени Перевозник.
Спікерами конференції були керівник психологічної служби  ГУ ДСНС України у м. Києві, капітан служби цивільного захисту Ірина Клевако; психолог ГУ ДСНС України у м. Києві Іванна Давиденко; науковий співробітник науково-методичного сектору УкрНДІЦЗ, підполковник служби цивільного захисту, кандидат психологічних наук Олена Дишкант; засновник Федерації крав-мага України, експерт із самооборони й особистої безпеки, автор KravKids-курсів дитячої безпеки Антон Фарб; українська актриса Олена Курта.
Під час роботи конференції її учасники розглянули широкий спектр проблем щодо:
  • першої психологічної допомоги, техніки стабілізації психічних станів у стресовій ситуації;
  • психологічних ризиків викладача під час роботи з дітьми, їхніми батьками, адміністрацією навчального закладу та колегами;
  • особливостей навчання дітей і підлітків основам особистої безпеки;
  • аналізу загроз у школі для дітей і вчителів, превентивних заходів та зв’язку булінгу з інцидентами масових розстрілів у школах тощо.
Загалом конференція пройшла у дружній та конструктивній атмосфері. Учасники форуму жваво дискутували, обговорювали проблемні питання щодо створення емоційно безпечного середовища у закладах освіти. Крім того, на заході  була представлена фотозона, де кожен міг сфотографуватися на пам'ять.

IMG_9890.JPGIMG_3659.JPG

 

IMG_3672.JPGIMG_9992.JPG


IMG_0146.JPG

 

 

IMG_3783.JPG

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.