RSS

Новини навчальних закладів

22.09.2017
НУЦЗУ

Співробітники НУЦЗУ запатентували чергову наукову розробку

28 серпня 2017 року відповідно до Закону України «Про охорону прав на винаходи та корисні моделі» в Державному реєстрі патентів України зареєстрована чергова наукова розробка, заявником і власником якої є Національний університет цивільного захисту України.
22 вересня університет отримав підтверджуючий документ  – оригінал патенту України на корисну модель «Спосіб визначення динамічних характеристик теплових пожежних сповіщувачів». Авторами розробки є творчий колектив у складі головного наукового співробітника науково-дослідного центру Юрія Абрамова, начальника кафедри організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт факультету цивільного захисту Віталія Собини та ад’юнкта Ярослава Кальченка.
Даний спосіб дозволяє підвищити точність визначення динамічних характеристик теплових пожежних сповіщувачів на рівні методичної похибки, яка не перевищує 2,0%.
 
Як зауважив проректор з наукової роботи Володимир Андронов, в 2016 році університет подав 40 заявок та отримав 35 охоронних документів на право інтелектуальної власності, а протягом 8-ми місяців 2017 року – вже подано 35 заявок та отримано 32 патенти України на винаходи та корисні моделі, а також 7 позитивних рішень за результатами експертизи по суті на відповідність умовам патентоздатності.
Бажаємо авторам подальших успіхів і творчої наснаги на шляху винахідництва і раціоналізаторства!
 
 
Євгеній Рибка, відділ організації науково-дослідної роботи НУЦЗ України
http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.