RSS

Новини навчальних закладів

19.03.2008
ЛДУ БЖД

Гуманітарні аспекти формування особистості працівника МНС

В університеті відбулося друге засідання наукового семінару “Гуманітарні аспекти формування особистості працівника МНС”. Основною метою даного наукового форуму була апробація досліджень науково-педагогічних працівників Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та ВНЗ м. Львова з проблем гуманітарної підготовки слухачів вищої школи загалом і працівника МНС зокрема, та обмін думками про можливі шляхи вдосконалення навчального процесу.
У роботі наукового семінару взяли участь 28 науковців, серед яких 1 доктор наук, професор, 18 кандидатів наук, доцентів, 9 пошукувачів наукового ступеня, аспірантів.
Зокрема на семінарі розглянули такі теми: «Особливості викладання гуманітарних наук у вищих навчальних закладах МНС України», «Офіцер МНС: психолог, педагог, рятівник», «Етичний та естетичний вимір у формуванні особистості офіцера цивільного захисту», «Екологічна культура в діяльності працівників МНС», «Мовна культура працівника МНС», «Вплив гуманітарних дисциплін на формування світоглядних позицій працівника цивільного захисту».
Найбільший інтерес серед учасників семінару та його гостей викликали доповіді професора Віктора Голубка "Викладач як ключовий елемент гуманізації навчально-виховного процесу" (ЛДУ БЖД), Романа Лаврецького "Конфлікти в пожежно-рятувальних підрозділах: сучасний стан та шляхи попередження" (ЛДУ БЖД), Марини Кульчицької "Проблема використання ненормативної лексики у мовленні особового складу ВНЗ МНС України", Руслана Демчишака "Взаємозв’язок політики та моралі як чинників формування людської особистості" (Львівський державний інститут новітніх технологій та управління імені В’ячеслава Чорновола).
Виступаючі зазначили, що більшість міжособистісних проблем у курсантів та працівників МНС виникають через недостатній рівень їх етичної та психологічної підготовки, низький рівень мовної та екологічної культури. Виправити дану ситуацію можна лише через корекцію навчальних планів та зміну акцентів у викладанні гуманітарних та суміжних дисциплін, цілеспрямовану неформальну виховну роботу у навчально-стройових підрозділах та формування нового типу світогляду, для якого притаманні активна життєва позиція, мобільність, бажання самовдосконалюватись та безперервно самостійно навчатись.

 


Прес-служба ЛДУ БЖД МНС

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.