RSS

Новини навчальних закладів

24.01.2008
ЛДУ БЖД

Рятувальники людської свідомості

Від психологічного стану людини залежать багато аспектів, що впливають на її свідомість, поведінку, настрій та здоров’я. Перед МНС України постало питання підготовки висококласних фахівців-психологів, які б на початковому етапі проводили якісний відбір працівників для підрозділів МНС України та надавали психологічну допомогу, як самим рятувальникам, робота яких пов’язана з постійним психологічним навантаженням, так і населенню, що постраждало внаслідок надзвичайної ситуації.
У наш час майже у кожній державі відбуваються події, пов’язані з природними, екологічними, техногенними та технічними катастрофами. Вони часто спричиняють не лише масштабні руйнування, але й загибель великої кількості людей. Стрімкий науково-технічний розвиток суспільства поруч з позитивними наслідками несе й небезпеку. Посилюється тенденція інтенсифікації загрози техносфери, оскільки без упину множиться число радіаційних, хімічних, біологічних, пожежо-і вибухонебезпечних виробництв та технологій, що значно збільшує кількість та складність екстремальних ситуацій. Попадаючи у екстремальну ситуацію людина отримує психологічне навантаження, що зменшує до мінімуму її реакцію на зовнішні чинники та здатність швидко приймати рішення.
Розуміючи можливі наслідки дії на психіку людини екстремальних ситуацій, у які вона щодня потрапляє Львівський державний університет безпеки життєдіяльності вже упродовж двох років здійснює підготовку спеціалістів за напрямом 6.030103 "Практична психологія".
Програма передбачає підготовку практичних психологів для підрозділів МНС України. На відміну від цивільних вузів, що готують психологів широкого профілю, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності здійснює підготовку з урахуванням специфіки роботи рятувальника. Адже ні для кого не секрет, що діяльність працівників пожежно-рятувальної служби пов’язана зі значним об’ємом фізичного навантаження і нервово-емоційною напругою під час ліквідації різноманітних надзвичайних ситуацій, необхідністю протягом добового чергування постійно підтримувати інтенсивність і концентрацію уваги, бути готовим до виконання дій в екстремальних умовах.
Протягом навчання курсанти та студенти вивчають не лише загальні психологічні дисципліни, але й приділяють особливу увагу вивченню специфіки роботи в умовах надзвичайних ситуацій. Навчальний заклад вперше запропонував практику заступання на чергування у пожежно-рятувальні частини України спеціально підготовлених психологів, котрі у складі чергової зміни виїжджають на місце надзвичайної події та надають кваліфіковану психологічну допомогу людям, які її потребують.
Спочатку така практика має суто діагностичну площину. Курсанти та студенти спостерігають, як та чи інша екстремальна ситуація впливає на людей, їх поведінку, змінює фізичний та психологічний стан, знайомляться з особливістю роботи психолога в умовах надзвичайної ситуації. Інший етап має корекційни характер, власне коли потрібне безпосереднє втручання психолога для відновлення нормального психофізіологічного стану людини. На цьому етапі вони безпосередньо надають психологічну допомогу населенню.
Крім того на базі університету функціонує психолого-тренувальний центр підготовки пожежних та аварійно-рятувальних команд, основним завданням якого є психологічна адаптація до дій в екстремальних умовах. На базі центру разом з психологами-професіоналами практикуються курсанти та студенти.
Психіка - це основа морального та фізичного здоров’я людини та функціонування її організму. Людина здатна перенести будь які негативні події, що стаються у її житті - усе залежить від її психологічної стійкості та готовності до екстремальної ситуації. Львівський державний університет безпеки життєдіяльності бере на себе відповідальність за підготовку рятувальників, які не тільки самі є психологічно стійкими та витривалими, але й зможуть надати кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим унаслідок тієї чи іншої надзвичайної події.

Начальник психологічної служби університету проводить роботу з дітьми у Новобогданівці ( жовтень 2006 року)

Сеанс релаксації для групи курсантів, що повернулися з Волині де ліквідовували наслідки буревію (серпень 2007р.)

Психолог працює з курсантами під час табірного збору

Психолог під час чергування у навчальній пожежно-рятувальній частині університету

Антон Крук,
речник ЛДУ БЖД МНС

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.