RSS

Новини навчальних закладів

13.04.2007
НУЦЗУ

«Швидка допомога» в Німеччині – це Пожежна охорона

Так визначив начальник факультету оперативно-рятувальних сил полковник внутрішньої служби Юрій Сенчихін на прес-конференції, що відбулася 11 квітня 2007 року на базі Університету цивільного захисту України міста Харкова.

Делегацію Університету цивільного захисту України у Німеччині представили перший проректор  полковник внутрішньої служби Володимир Коврегін, начальник факультету оперативно-рятувальних сил полковник внутрішньої служби Юрій Сенчихін, старший лаборант кафедри наглядово-профілактичної роботи і дізнання Лілія Молодика. З німецької сторони – начальник Управління пожежної охорони Фолькер Скрок та його заступник Рольф-Петер Машке.

«Нам випала нагода побувати у трьох професійних пожежних частинах, двох добровільних пожежних формуваннях, школі для підготовки пожежних, службах технічної допомоги THW - це структури, що залучаються до  ліквідації будь-яких надзвичайних ситуацій, мають найсучасніше обладнання: підйомники, човни, насоси, - говорить полковник Коврегін. -  Цікавим є той факт, що у Нюрнберзі на долю гасіння пожеж випадає лише 20 відсотків, а все інше – надзвичайні ситуації. Із Управлінням пожежної охорони міста Нюрнберга ми досягли попередньої домовленості про співробітництво у плані обміну досвідом: першими зроблять зворотній візит наші викладачі, потім плануємо відрядження групи курсантів із трьох-чотирьох чоловік. У планах – їх стажування у пожежних частинах міста-побратима. А в майбутньому  - співробітництво із Італією та Францією. Також ми високо оцінили рівень підготовки спеціалістів газодимозахисної служби».

Місто Нюрнберг у наступному році прийме перший український десант. Перебування курсантів Університету цивільного захисту України у Німеччині та їх стажування у пожежних частинах Нюрнберга вже внесено до плану роботи німецьких колег – пожежних-рятувальників. Це підтвердив перший проректор Університету цивільного захисту України полковник внутрішньої служби Володимир Коврегін. Курсанти навчального закладу будуть зараховані до бойових розрахунків пожежних частин Нюрнберга та зможуть за европейськими стандартами набути практичних навичок у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Звичайно, підготовка спеціалістів Пожежної охорони Німеччини суттєво не відрізняється від підготовки майбутніх рятувальників для підрозділів МНС України. У Німеччині Пожежна охорона виконує ті ж самі функції, що й наше Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, основна з яких – збереження і захист життя людини у будь-якій надзвичайній ситуації.

«У Німеччині «швидка допомога» - це пожежна охорона, – зауважує полковник Сенчихін. – Крім медиків-спеціалістів, рятувальні функції виконують також парамедики. Сучасне оснащення та технічне обладнання їх Пожежної охорони дозволяє проводити оперативно-рятувальні роботи на воді: можна легко ліквідувати будь-яку масну пляму на великих водних масивах. Також досить оперативною є висотна техніка. Є спільний цікавий момент – організація виїзду на надзвичайну допомогу за екстреним номером «112» – таким же, як і у нас, у Харкові. Диспетчер настільки оперативно працює, що на його пульті є навіть кнопка відключення світлофора у будь-який непередбачуваний момент. На роботу у Пожежній охороні потрапити дуже важко – настільки ретельним є відбір кадрів. А для управлінського складу – серйозна та складна підготовка».

Ініціював поїздку нашої делегації до Німеччини Департамент міжнародних зв'язків Харківського міськвиконкому сумісно із відділом міжнародних відносин міста-побратима Нюрнберга.

Міжнародні зв'язки міцніють – міцніє рятувальна основа, а значить, непередбачуваних ситуацій стане, сподіваємось, менше.

Коленко В.В., прес-центр Університету

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.