RSS

Новини навчальних закладів

15.02.2007
ЛДУ БЖД

Німецька делегація відвідала ЛДУ БЖД МНС

В рамках міжнародної співпраці Львівський державний університет безпеки життєдіяльності відвідала німецька делегація.

Представник німецької фірми «Kidde Fire Trainers», котра ось вже 25 років на світовому ринку займається виготовленням та постачанням протипожежного обладнання та вогнегасних установок, презентував науково-педагогічному персоналові університету обладнання для психолого-тренувальних комплексів.

Унікальність цього обладнання та й самого тренувального комплексу полягає в тому, що є можливість створити максимально наближені до реальності умови пожежі (дим, температура, вогонь). Такий комплекс є багатофункціональним з можливістю зміни декорацій та планування.

Цим обладнанням користуються пожежно-рятувальні підрозділи світу та більшість навчальних закладів, що готують рятувальників. Зокрема гість зазначив: «В подібних тренувальних комплексах вже відбулося понад 3 млн. тренувань і жодного разу не було допущено нещасних випадків. В середині комплексу розміщують різноманітні теплові та димові датчики, котрі контролюють тренувальне середовище та запобігають виникненню нещасних випадків».

Німецька фірма також створює спеціальні моделі літаків в яких є можливість симулювати різні несправності та загорання і рятувальники мають можливість максимально наближено до реальності відпрацьовувати навики гасіння пожеж в аеропортах. Крім стаціонарних психолого-тренувальних комплексів існують також мобільні пересувні.

Візит Німців став співзвучний із завершенням робіт, щодо створення одного з представлених ними психолого-тренувальних комплексів на базі ЛДУ БЖД МНС. У підвальних приміщеннях навчальної пожежно-рятувальної частини завершуються роботи по створенню стаціонарного психолого-тренувального комплексу підготовки пожежних та аварійно-рятувальних дружин, який розташовано на площі 600 квадратних метрів. Комплекс складається з тренажерного залу зі спеціальними тренажерами, електронного пульту управління з можливістю здійснення відео та аудіо спостереження, термічної зони та димокамери з тренувальною стежкою і автоматичною системою зміни лабіринтних ходів, макетів житлової квартири та виробничої зони з можливістю відпрацювання усунення нестандартних побутових ситуацій. Також до комплексу входять допоміжні приміщення: сервісний центр технічного забезпечення, медичний пункт, навчальний клас, зал відпочинку, роздягальня, душова тощо.

Ступінь складності маршрутів руху та лабіринтів комплексу сприятиме психологічній підготовці курсантів та студентів, а автоматична система зміни проходів по лабіринтам максимально наблизить рятувальників до умов роботи в екстремальних ситуаціях. Введення в дію цього комплексу не тільки позитивно вплине на професійну та психологічну підготовку майбутнього фахівця пожежно-рятувальної служби, а й надасть можливість потенційним абітурієнтам нашого навчального закладу побувати в змодельованій екстремальній ситуації та переконатись у правильності свого вибору.

Німецьку делегацію познайомили з історією навчального закладу. Також візитери ознайомилися з матеріальною та навчальною базою Львівського державного університету безпеки життєдіяльності і були вражені рівнем побаченого. За словами одного з членів делегації багато європейських вищих навчальних закладів хотіли б мати таке обладнання як Львів’яни.

 

 

 


Антон Крук,
речник ЛДУ БЖД МНС

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.