RSS

Новини навчальних закладів

07.11.2006
ЛДУ БЖД

Львівські курсанти і студенти навчаються у французьких «помп’є»

На протязі цього тижня 10 львівських курсантів та студентів на чолі з заступником декана факультету Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС України Олегом Стокалюком проходять стажування у підрозділах пожежно-рятувальної служби французького Департаменту Мозель.
Під час навчання у Франції наші курсанти та студенти братимуть участь в практичних і теоретичних заняттях, будуть заступати на бойові чергування у пожежно-рятувальні частини разом з французькими рятувальниками. Вони вивчатимуть основну та спеціальну техніку, що є на озброєнні в пожежно-рятувальних підрозділах Франції, ознайомляться з організацією гасіння пожеж, рятувальними роботами тощо.
Зокрема за планом стажування представники ЛДУ БЖД МНС візьмуть участь у навчаннях з рятування людей внаслідок дорожньо-транспортних пригод, рятування людей з-під завалів, радіологічного та хімічного захисту. Окрім цього, курсанти та студенти виїжджатимуть на гасіння пожеж та ліквідацію наслідків аварій та надзвичайних ситуацій.
До слова, вже на протязі 6 років кадети Краківської школи аспірантів проходять практику в університеті безпеки життєдіяльності, а курсанти та студенти Львівського навчального закладу відповідно в Польщі. Крім Франції та Польщі університет має тісні зв’язки зі спорідненими навчальними закладами Австрії, Німеччини, Білорусії та Росії.
Міжнародна співпраця і дружба колективу Львівського державного університету безпеки життєдіяльності із французькими рятувальниками («помп’є») стає дедалі цілеспрямованою та конструктивною. Торік восени оркестр навчального закладу на запрошення мерії міста Тіонвіль та пожежно-рятувальної служби Департаменту Мозель взяв участь у міжнародному фестивалі духової музики.
Стажисти матимуть чудову нагоду ознайомитись з історичними пам’ятками архітектури, культурою і мистецтвом європейської столиці – Парижу. Вони побувають на Ейфелевій вежі, Тріумфальній Арці, відвідають Собор Паризької Богоматері, Лувр та ін.
Перед від’їздом до Франції курсант 4 курсу Андрій Щур поділився з нами своїми враженнями: «Я дуже радий, що отримав нагоду відвідати Францію. Впевнений, що стажування пройде для нас з великою користю, ми зможемо дізнатися багато корисного та пізнавального, ознайомитися з сучасною європейською пожежно-рятувальною технікою та роботою французьких вогнеборців і в майбутній нашій роботі використати цей досвід».

Довідка:
Організаційна структура й дисло¬кація підрозділів пожежної служби Франції тісно пов’язані з адміністратив¬ним апаратом країни. Відповідальність за протипожежну безпеку населених пунктів покладається на мерів, котрим підпорядковуються всі професійні та добровільні пожежні підрозділи.
У Франції до складу пожежної служби входять 220 тисяч пожежних, і з них – 30 тисяч професіоналів. Характерною особливістю французької пожежної служби є велика кількість добровольців (волонтерів), які за своїми професійними якос¬тями не поступаються фахів¬цям. Так, з 6 тисяч пожежних департаменту Мозель, 400 – професіонали, а 5600 – доб¬ровольці.
Крім існуючих у рамках адміністративної структури підрозділів, у Франції діють ще пожежна охорона лісів, Паризька пожежна бригада, Морський пожежний батальйон у Марселі, різні спецформування, 14 воєнізованих підрозділів, що спеціалізуються на роботах з ліквідації наслідків катастроф, пожежні підроз¬діли в авіації, на флоті та у сухопутній армії, а також пожежна охорона на промислових об’єктах (у тому числі приватна).
У Франції існує думка, що пожеж¬ники повинні збільшити свою участь у наданні медичної допомоги, тому що за статистикою на 10 викликів по¬жежників припадає 7 викликів швидкої допомоги. Крім того, 80 % всіх робіт пожежників припадає на події, що по¬требують надання медичної допомоги.
Оснащення французь¬ких пожежних підрозділів, зокрема, сучасна техніка та спорядження, дають змогу повсякчасно та ефективно до¬тримувати пожежну безпеку по всій території. Францу¬зькі пожежні, маючи гарний вишкіл, вміло застосовують техніку та обладнання при рятуванні людей.
Характерною рисою кожного французького вогнеборця є високе почуття патріотизму, любов та гордість за обрану професію.

  Антон Крук,
речник ЛДУ БЖД МНС

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.