RSS

Новини навчальних закладів

17.02.2011
ЧІПБ НУЦЗУ

«ЗУПИНИСЯ, МИТТЄВОСТЕ! ТИ – ПРЕКРАСНА!»

    «Відпочинком для душі та невід’ємною частинкою життя» називають своє захоплення фотографією молоді працівники факультету пожежно-рятувальної діяльності Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України (м. Черкаси) старший викладач кафедри техніки капітан служби цивільного захисту Ігор Бурляй, ад’юнкт кафедри пожежно-рятувальної діяльності капітан служби цивільного захисту Михайло Пустовіт та ад’юнкт кафедри автоматичних систем безпеки старший лейтенант служби цивільного захисту Олег Землянський.
    А все розпочалося пару років тому, коли Ігорь Бурляй отримав у подарунок фотоаппарат. Дуже швидко фотографування переросло у хобі, Ігор запалив своїм захопленням колег і з часом запропонував їм об’єднатися у фотоклуб. Ідею початківців підтримав досвідчений черкаський фотомайстер, директор одного із салонів «Фуджі» (розташованого по вулиці Гоголя, 269) Микола Вій, який вже протягом багатьох років допомагає у власній «Школі фотомайстерності» навчитися фотографувати клієнтам свого фотосалону.
    У серпні минулого року Микола Вій, Ігор Бурляй та Михайло Пустовіт стали співзасновниками громадської організації Черкаський міський фотоклуб «Позитив», членами якого на сьогоднішній день також є Олег Землянський та молоді черкаські фотолюбителі Аліна Богачук, банківський працівник Олег Янголь та приватний підприємець Ольга Зоря. Метою створення клубу було бажання популяризувати мистецтво фотографії, спілкуватися з черкаськими фотомайстрами, обмінюватися досвідом та ідеями, підвищувати свій художній рівень та творчу майстерність.
    16 січня фотоклуб «Позитив» відкрив свою першу фотовиставку «Моя найкраща фотографія 2010», до участі у якій через оголошення на Інтернет форумах, у маршрутках та у газеті «Ринок» були запрошені усі бажаючі. Спонсором виставки став Микола Вій, а відбирали роботи усі разом. За умовами конкурсу його учасником міг стати кожен, хто має цікаві та якісні фотокартки розміром 20х30 (до десяти робіт від одного автора), виконані у жанрах «портрет», «пейзаж», «макро-», «street» або «моя улюблена фотографія».
    Із близько 500 фотографій, поданих на конкурс 63-ма жителями Черкас, відібрали сто найкращих. П’ять із них належать Ігорю Бурляю, одна – Михайлові Пустовіту.
    Приміщення для першої фотовиставки «Позитиву» погодилася надати директор нещодавно побудованого на вулиці Хрещатик у м. Черкасах торгівельно-розважального центру «Хрещатик-сіті» Ірина Апухтіна. Саме там, на другому поверсі виставка буде функціонувати до кінця лютого.
    Під час її відкриття зібралося багато глядачів. А «червону стрічку» перерізав сам мер Черкас Сергій Одарич.
    Фотовиставка не мала на меті змагання фотохудожників, проте усі присутні автори і гості відзначили філософську красу фотопейзажів Ігоря Бурляя, готичну витонченість чорно-білих портретів двадцятирічної Ольги Степаньян та хвилюючу легкість високохудожніх світлин юного Антона Цимбала.
    Родзинкою дня став момент нагородження Антона Цимбала як автора кращої (на думку глядачів) роботи – фотографії «Дощ». Присутній на відкритті виставки директор Черкаської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Ростислав Ніконов назвав її «Позитивний дощ» і вручив Антонові пам’ятну срібну монету із обмеженого випуску нової серії Національного банку України – із зображенням кота (2011 рік – рік кота за китайським календарем).
    Загалом, фотовиставка, яка ще й досі тішить відвідувачів «Хрещатик-сіті», стала свідченням того, що серед проблемної буденності життя завжди були і є поряд з нами надзвичайно позитивні, творчі люди, які не тільки хочуть і вміють бачити красу оточуючого світу, а й прагнуть зупинити прекрасну мить, щоб залишити її монументальною у витворах мистецтва – чи-то на полотні, чи-то у скульптурі, чи ось так – на світлинах...
    Не дивно, що у ході підготовки та відкриття виставки знайшлися бажаючі стати новими членами фотоклубу «Позитив». У березні фотовиставка «Моя найкраща фотографія 2010» змінить місце розташування і переїде до Академії пожежної безпеки.

    На фото: зліва направо – автори представлених робіт Ольга Степаньян, Аліна Богачук та Олег Янголь; Ігор Бурляй (у центрі) спілкується з членами фотоклубу «Позитив»; стрічку перерізає мер Черкас Сергій Одарич; нагороджується автор «Позитивного дощу» Антон Цимбал; серед відвідувачів виставки – дорослі і малюки.

 

 

 Світлана Єренкова
Фото із сайту http://www.flickr.com/photos/58429497@N02/
 

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.