RSS

Новини навчальних закладів

27.07.2006
ЧІПБ НУЦЗУ

ПРОФЕСІЯ ПОЖЕЖНИКА-РЯТІВНИКА

 

Так сталося, що на сьогоднішній день підрозділи Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи мають потребу у висококваліфікованих кадрах. І лише частково її задовольняє щорічний випуск пожежників-рятівників трьох вищих навчальних закладів МНС. Проте, з кожним роком кількість абітурієнтів, бажаючих опанувати одну з найблагородніших у світі професій, лише збільшується. Розглянувши клопотання навчальних закладів МНС, керівництво Міністерства вирішило зробити ще один крок у реалізації програми “Назустріч людям” і прийняло рішення збільшити кількість майбутніх першокурсників. Таким чином, нещодавно за результатами складання вступних іспитів, зокрема,  до Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля було зараховано на навчання на 10 % більше студентів (серед яких цього разу був конкурс майже дві особи на місце) та на 20 % більше курсантів (конкурс - понад три особи на місце).

Цікаво, що цього року вперше складали іспити на курсанта (державна форма навчання) 14 дівчат! Справа в тому, що лише на початку цього року під час одного з важливих заходів, в інституті урочисто, зі складанням Присяги, було переведено в курсанти близько 40 студенток. Можна сказати, що з цього моменту для інституту у плані контингенту вихованців розпочався новий відлік часу. Адже ще 6 років тому в подібних навчальних закладах мали право навчатися лише юнаки! Потім вперше, саме в Черкаський інститут пожежної безпеки, почали набирати на навчання студенток... і ось вже дівчата складають на рівні з хлопцями іспит з фізичної підготовки і по зарахуванню на навчання готуються проходити табірний збір! Присягу ж на вірність Батьківщині першокурсники-курсанти будуть складати по його завершенню - 1 вересня.

Студентів до інституту пожежної безпеки набирають на факультет з підготовки фахівців на госпрозрахунковій основі. І нині серед них аж 303 представниці прекрасної статі!

Під час зустрічей з ректором інституту генерал-майором вн. сл. Миколою Шкарабурою та керівництвом факультетів і служб майбутніх першокурсників та їх батьків ознайомили з історією навчального закладу та укладом життя: проживання, навчання, проведення часу, вільного від занять, перспективами самовдосконалення тощо, та продемонстрували форму одягу, зокрема, зразки нової форми чорного кольору, в яку вже зовсім скоро МНС переодягне усіх свої співробітників.

 

Світлана Єренкова

на фото: хвилюючий момент складання Присяги

на вірність Батьківщині; Інна Гуріненко -

одна з перших студенток інституту, яку

було переведено в курсанти.

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.