RSS

Новини навчальних закладів

10.07.2006
ЛДУ БЖД

Завершився чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту


5-7 липня на навчально-спортивному комплексі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС України проходив Чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту серед юнаків.

Спорт рятувальників об’єктивно затребуваний в усіх куточках планети. Дехто здивується, довідавшись, що цей вид спорту інтернаціональний. Набуті спортивні навички допомагають рятувальникам при виконанні найскладніших задач з ліквідації надзвичайних ситуацій. Пожежно-прикладний спорт - це не тільки дзеркало бойової виучки і підготовки вогнеборців, але й яскраве видовищне дійство. Він сприяє підвищенню професійної майстерності, фізичної та психологічної підготовки фахівців підрозділів МНС України.
Приємним є той факт, що до занять цим видом спортом залучаються не тільки професіональні рятувальники, але й діти – майбутнє та надійна опора нашої молодої держави. Для багатьох з них пожежно-прикладний спорт є першим кроком для вибору майбутньої професії. Він загартовує молоду людину морально, розвиває не тільки фізичні якості, але й швидке мислення, кмітливість і винахідливість, вмотивовує на досягнення певної мети, як в спорті так і в житті, формує практичні навички притаманні професії рятувальника - людини запрограмованої в будь-який момент, всупереч своїм інтересам прийти на допомогу.
Традиційний Чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту серед юнаків цьогоріч приймав Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. Відкрив змагання голова організаційного комітету, ректор університету генерал-майор внутрішньої служби Михайло Козяр: «я надзвичайно радий вітати вас на Галицькій землі, мені приємно, що на період проведення чемпіонату наш навчальний заклад перетворився на своєрідний гостинний та чинний вулик, де вирує життя, яке об’єднало людей з усієї України. Сучасний період державотворення вимагає нового, нестандартного підходу в системі освіти і виховання молоді. Залучення дітей до спорту, науки, культури - приорітетне завдання держави в особі навчального закладу. Адже виховуючи всебічно розвинених юнаків, ми гарантуємо майбутній стабільний та прогресивний розвиток України.»
Також привітали учасників чемпіонату перший заступник директора Департаменту – начальник управління пожежно-рятувальних сил МНС, віце-президент асоціації пожежно-прикладного спорту України, головний суддя змагань, полковник внутрішньої служби Олександр Тарасов, начальник управління освіти Львівської обласної державної адміністрації Павло Хобзей та інші високоповажні гості. В змаганнях брали участь 26 команд з усіх областей України, АР Крим, міст Києва і Севастополя. Збірні команди були представлені трьома віковими групами.
Боротьба розпочалася з подолання 100-метрової смуги з перешкодами. Першими на старт вийшли юнаки молодшої вікової групи. Перемогу здобув представник команди Волинської області Веніамін Захарчук, його результат – 17,29 сек. В середній віковій групі переможцем став представник збірної з Луганської області Роман Овчаренко з результатом – 16,67 сек., а у старшій віковій групі золоту медаль здобув Сергій Потребко (Тернопільська область), його результат – 16,45 сек. У загальнокомандному заліку перше місце в подоланні 100-метрової смуги з перешкодами виборола команда з Луганської області.
В підйомі по штурмовій драбині серед спортсменів молодшої вікової групи перемогу здобув представник збірної команди Кіровоградської області Антон Артюх з результатом – 6,80 сек., у середній – Анатолій Блажко (7,29 сек.) з Дніпропетровської області, а в старшій віковій групі перше місце виборов Андрій Ватолін з результатом 10,66 сек. (АР Крим). Переможцями в загальнокомандному заліку у підйомі по штурмовій драбині також стали спортсмени з Луганської області.
Цікаво і напружено проходили змагання по пожежній естафеті 4x100 метрів. Перемогли спортсмени збірної команди Київської області з результатом – 59,09 сек., срібними призерами стала збірна Івано-Франківської області, а бронзовими – команда АР Крим.
Заключним етапом стало бойове розгортання. Кінцеві командні результати завжди залежали саме від цього виду змагань.
Переможцем стала збірна Криму з результатом – 29,26 сек., друге місце посіли спортсмени Донецької області, а третє –команда Черкаської області.
За підсумками змагань з чотирьох видів командні місця розподілилися так: загалнокомандне перше місце – в збірної АР Крим, друге – у збірної Миколаївської області, третє місце – в команди Кіровоградської області. 

 

Антон КРУК,
прес-секретар ректора ЛДУБЖД МНС

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.