RSS

Новини навчальних закладів

27.04.2006
ЛДУ БЖД

Дзвін Чорнобиля – серця дзвін

26 квітня у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності МНС України відзначили 20 річницю трагедії на Чорнобильський АЕС.

            20 років минуло від дня, з якого розпочався новий відлік часу для України та всього людства. В той трагічний весняний день 26 квітня 1986 року, здавалося б, приручений мирний атом вийшов з-під влади людини, ніби відчуваючи свою неперевершену силу вивернув на поверхню своє вогненне нутро, розкидаючи навсібіч незриму отруту радіації. Ця чорна дата провела у людській свідомості болісну межу, яка розділяє наше буття на до – і післячорнобильське. Дотепер не знайдеш людини, яка б спромоглася розповісти та дати відповіді на всі питання, що стосуються трагедії на Чорнобильській АЕС, яка б сповна оцінила чи осмислила наслідки фатального вибуху. Але всі в один голос скажуть – це назавжди.

         На відзначення 20-ї річниці Чорнобильської трагедії у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності було проведено ряд заходів за участю ліквідаторів аварії на ЧАЕС – тодішніх курсантів і працівників Львівського пожежно-технічного училища.

         Як і кожного року, 26 квітня, навчальний процес та робочий день університету розпочинається поминальною літургією в церкві Покрови Пресвятої Богородиці, що розташована на території навчального закладу. Студенти, курсанти, персонал та гості університету віддають шану і повагу всім мертвим і живим, хто поклав на жертовню нашого майбутнього своє здоров’я і життя – ветеранам, випускникам та працівникам навчального закладу, які вершили велику справу задля нашого здорового і щасливого майбутнього.  

         В другій половині дня всі були запрошені у міський палац культури де відбулася урочиста частина. На сцені з'явилися ліквідатори аварії на ЧАЕС для нагородження: Указом Президента України від 28 лютого 2006 року №155 було присвоєно спеціальне звання "Полковник внутрішньої служби" ветеранам навчального закладу підполковнику   Анатолію Антонюку та В'ячеславу Кісілю; Наказом МВС України від 17 квітня 2006 року №128 за особисту мужність виявлену при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС всіх ліквідаторів нагороджено пам'ятною відзнакою "20 років Чорнобильській катастрофі"; Наказом МНС України від 12 квітня 2006 року №113 за мужність і героїзм, готовність до самопожертви заради захисту Людства від руйнівного впливу екологічної катастрофи при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, нагороджено почесною відзнакою МНС України Артура Лебідя, відзнакою МНС "За відвагу в надзвичайній ситуації" ІІ-го ступеня нагороджено Віктора Авраменка, Олександра Дремлюгу, Василя Ільюка, Сергія Климчука, Михайла Судніцина та Юрія Сауляка, почесною грамотою МНС України - Андрія Харчука, Богдана Грицая, Анатолія Анонюка та Ореста Юренца.

         Богдан Криштальський сказав: "20 років тому, в наше життя увійшло слово з гірким присмаком нечуваної біди – "Чорнобиль". Страшенний вибух на ЧАЕС сколихнув планету, обпалив українську землю. В ту мить була тільки одна думка – хто ж як не ми..."

          "В мене залишаться тільки приємні враження від візиту до рідної альма-матер. Велика радість та задоволення, через 18 років, зустріти старих друзів з якими не один рік ділили сумні та радісні будні" – ділячись враженнями додав випускник 1988 року Олександр Свинтицький з Білорусі.   

         Після урочистостей, курсанти та студенти університету під керівництвом Марти Лабач, показали глядачам літературно-мистецьку композицію «Дзвін Чорнобиля – серця дзвін», а одразу ж після вистави для представників ЗМІ відбулася прес-конференція з ліквідаторами аварії на ЧАЕС та участь у прямому ефірі телевізійної пограми Львівського державного телебачення.

         Подвиг, який здійснили герої – ліквідатори аварії на Чорнобильський АЕС, назавжди закарбований в сторінках історії України та світу. Їх героїзм, відвага та самопожертва, як і вони самі - завжди житимуть у наших серцях, бо якби не вони, то чи були б ми з вами? Чи творилася б новітня історія?.. На все воля Божа.

         Низький уклін «Тим, хто врятував світ»!

                                                                                                               Антон Крук, прес-служба УБЖ МНС України

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.