RSS

Новини навчальних закладів

04.03.2006
ЧІПБ НУЦЗУ

КУРСАНТИ ЧЕРКАСКОГО ІНСТИТУТУ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ОТРИМАЛИ ЗАПРОШЕННЯ НА НАВЧАННЯ ДО ФРАНЦІЇ

 

У перші дні весни Черкаський інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля приймав важливого гостя – представника держави, яка має репутацію не тільки найромантичнішої у світі країни сонячних вин і палкого кохання, а й прекрасно розвинутої системи протипожежного захисту населення, запровадження передових технологій і методів у ліквідації надзвичайних ситуацій – далекої Франції. Її посланець – полковник, заступник директора Вищої Національної школи офіцерів пожежного захисту Франції, що розташовується у передмісті Парижу, Тьєрі Буффор прибув до Черкас з дводенним робочим візитом. Загалом, він уже двічі бував на Україні. Останнього разу, понад 10 років тому, коли взяв участь в міжнародній конференції з питань ядерної безпеки. Тоді й познайомився з Черкаським пожежно-технічним училищем (нині вже інститутом) та з його ректором Миколою Шкарабурою. 30 вересня 1995 року Тьєрі Буффор був присутній при складанні Присяги першокурсниками училища. І ось нова зустріч зі співробітниками та вихованцями спорідненого навчального закладу.

Цього разу французький полковник (найвище звання у пожежників Франції), який нині відповідає у своєму навчальному закладі за міжнародні стосунки, приїхав з метою підписання двосторонньої угоди про співробітництво та обмін досвідом між Вищою Національною школою офіцерів пожежного захисту Франції та Черкаським інститутом пожежної безпеки.

Під час зустрічі з особовим складом вузу гість висловив вдячність за теплий прийом. Полковник був приємно здивований тим фактом, що про нього пам’ятають в інституті і зустріли з оригінальним подарунком – його фотокартками з подій 1995 року.

Тьєрі Буффор розповів про пожежну охорону своєї країни та про навчальний заклад, в якому працює. Виявляється, щоб стати пожежником у Франції, насамперед, необхідно отримати трирічну освіту в університеті та ступінь бакалавра, потім – пройти безліч конкурсів, щоб здобути право на вступ до Вищої школи. Полковник Буффор привіз із собою два відеофільми про роботу французьких пожежників. “Я впевнений, що нам є чим поділитися і чому навчитися один в одного, – сказав француз. – Ми будемо раді зустрічати курсантів та студентів вашого інституту у себе в школі і сподіваємося, що, використовуючи досвід, набутий нашими навчальними закладами, зможемо ще більш покращити рівень підготовки наших вихованців – майбутніх пожежників-рятівників”.

Пан Буффор ознайомився з матеріально-технічною базою інституту та був присутній на змаганнях Чемпіонату України з пожежно-прикладного спорту в закритих приміщеннях, який саме проходив на базі спортивно-оздоровчого комплексу навчального закладу.

Світлана Козак

Фото Сергія Федоренка

На фото: за столом переговорів ректор Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля МНС України Микола Шкарабура та полковник Тьєрі Буффор з перекладачем.

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.