RSS

Новини навчальних закладів

03.03.2006
НУЦЗУ

От так Масляна!

Свято Масляної – це завжди захоплююче обрядове дійство, що прийшло до нас з сивої давнини, коли наші предки, так би мовити,  зустрічали весну. Прискорювали її прихід, задобрюючи усілякими ласощами, обрядовими дійствами.

Так, в Академії цивільного захисту України, повертаючись до усталених традицій, вперше було проведено проводи зими та зустріч весни. Були тут і конкурси, і розважальні дійства, і ряжені, й імпровізована сцена для ярмаркового дійства, і навіть смачні млинці з медом та солдатською кашею. Усім сподобався конкурс, коли треба було залізти на стовп та зняти приз. Бажаючих було досить багато. Один із переможців сказав, що такий конкурс є для сміливих, відважних, він випробує на міць та силу.

 

Як зазначив ректор академії полковник внутрішньої служби Володимир Садковий, такі заходи в академії відроджують національні традиції, яких справжні українці не повинні і не можуть зректись. „Найголовнішим є те, що курсанти та студенти залишились дуже задоволеними – це і є оцінка проведеному виховному заходу. Сподіваємось, - зазначив ректор, - що такі обрядові дійства стануть для нашого навчального закладу традиційними”.

Кульмінацією театралізованого дійства, організованого силами клубу академії, стало спалення „чучела” – проведення зими.

Бажаючі мали змогу покататися на трійці шалених коней.

І в такому навчальному закладі, що готує фахівців благородної і небезпечної професії з врятування людського життя, шанують і пам’ятають усталені споконвічні традиції наших предків.

Коленко В.В., нач сектора
зв’язків з громадськістю

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.