RSS

Новини навчальних закладів

07.10.2009
НУЦЗУ

Цього року на водоймищах Харкова врятовано 51 людину. Дванадцять людей потонули.

Кількість загиблих на воді в цьому році удвічі більша, ніж у 2008. Про підсумки роботи повідомив громадськості та ЗМІ під час прес-конференції у Міськраді 6 жовтня начальник КУ «Спеціалізована водно-рятувальна служба Харкова» Валерій Михайлов. Прес-служба Університету цивільного захисту отримала офіційний коментар керівника установи та його заступника Андрія Кириченка.

Під час купального сезону 2009 року (червень-вересень) на водоймищах Харкова, де розміщені рятувальні пости служби, потонули 12 людей. Тільки один із загиблих був у тверезому стані, решта – напідпитку. Традиційно більш небезпечним рятувальники вважають територію Журавлівського гідропарку. Вісім відпочиваючих на водоймищі пішли з життя – потонули. Також випадки загибелі людей на воді були зафіксовані на території Основянського водоймища – 2, Петренківського водоймища і Жовтневого гідропарку – по 1. Серед людей, які потонули, 6 чоловік у віці 20-30 років, 4 – 30-40 років і 2 людини старше 40 років. Водолазами-рятувальниками врятовано 51 людину. 119 відпочиваючим надана медична допомога, а також зафіксовано 23 випадки надання інших видів допомоги. Найбільше людей врятовано на території Журавлівського гідропарку – 16. В Олексіївському гідропарку врятували 12 людей., Петренківському водоймищі – 8, Основянському водоймищі – 7, Безлюдівському водоймищі – 5, Жовтневому гідропарку – 3, повідомив Валерій Михайлов. Вперше за шість років на водоймищах міста не було допущено жодного випадку загибелі дітей. Заступник Валерія Михайлова додає до розповіді шефа:
- Старожилы, в прежние годы имевшие отношение к ОСВОДу и другим службам, рассказывали нам, что раньше на Журавлевке работало от 11 до 13 патрулей. У нас пока не было возможности выставить столько же - работало четыре лодки, три спасательных поста. Однако в будущем мы проанализируем ситуацию и, думаю, увеличим количество постов, а также отрегулируем режим их работы, - розповідає заступник начальника КУ «Спеціалізована водно-рятувальна служба Харкова» Андрій Кириченко. - Думаю, в следующем году Журавлевский гидропарк мы будем патрулировать на моторных лодках. На других водоемах, наверное, в этом смысла нет... Те же Петренки, к примеру, очень маленькие и хорошо просматриваются. Такая же ситуация и в Алексеевском лугопарке.
Під час розмови із керівництвом рятувальної установи стало відомо, що фахівці водно-рятувальної служби Харкова створюють фільм. Це буде учбовий відеопосібник про порятунок і надання першої медичної допомоги потерпілим на воді. Передбачається, що робота над фільмом буде завершена в кінці жовтня. Фільм планується демонструвати в школах і вузах міста.
- Уже этой осенью харьковским школьникам покажут учебный видеофильм о том, как вытаскивать утопающих из воды и оказывать первую помощь. Раньше спасатели ограничивались раздачей методических пособий. Методичка - это хорошо, но дети гораздо лучше воспринимают материал, когда видят его. Одно дело - рассказать, как вытаскивать человека из воды, и совсем другое - показать, как правильно это делается... В этом году мы решили раздавать в школах видеофильмы, доступные для детского восприятия, - повідомив Андрійй Кириченко. - Где-то 20 октября такой фильм будет готов. Он создан на основе материалов МЧС, сети Интернет и наших собственных наработок. По времени специальный фильм рассчитан примерно на урок.
КУ «Спеціалізована водно-рятувальна служба Харкова» створено в 2007 році рішенням 17-ї сесії міської ради. В 2009 році на водоймищах Харкова працювали 39 рятувальників. З них 1 майстер спорту міжнародного класу и 7 майстрів спорту з плавання.
 

 


 

 


Лариса Кошеварова
Університет цивільного захисту України


 

http://nuczu.edu.ua

Повернутися до списку новин

Ваш коментар:

Нажаль, ми вимушені використовувати захист від спаму. Якщо код нерозбірливий, перевантажте малюнок.

antispam

Відправити

Календар новин

Ви можете переглянути новини за вибраний рік та місяць.

Відправити

Новини закладів освіти та наукових установ

Виберіть одне з посилань для пере­гля­ду новин від кожного начального за­кладу окремо.