Подраздел 24.5.2 Вимоги до технічного утримання приймально-контрольних приладів установок автоматичної пожежної сигналізації
(витяг з ПТУ пункт 10.2)
← Раздел 24.5


1. На об'єктах у приміщеннях, де розміщені прилади приймально-контрольні пожежні (далі - ППКП), має бути забезпечено постійне перебування чергового (оперативного) персоналу. В окремих випадках допускається експлуатація приймально-контрольних приладів у приміщеннях без перебування персоналу під час забезпечення передачі сповіщень про пожежу та несправності на пункти зв'язку пожежних частин.
2. Кожного дня перед початком роботи оперативний (черговий) персонал повинен контролювати положення вимикачів, перемикачів, тумблерів, а також справність світлових індикаторів, наявність пломб на ППКП.
3. Щомісячно обслуговуючий персонал повинен перевіряти:
  • справність плавких запобіжників;
  • номінальні значення напруги в електричних мережах основного і резервного джерел живлення, а також у шлейфах сигналізації;
  • автоматичне вмикання резервного живлення ППКП у разі зникнення основного;
  • працездатність ППКП у режимах "Пожежа" та "Несправність" шляхом імітації спрацьовування сповіщувачів та порушень шлейфів сигналізації. При цьому необхідно контролювати спрацьовування виносних світлових та звукових індикаторів. Під час проведення вказаних перевірок необхідно вживати заходів, що виключають можливість хибного спрацювання установок пожежогасіння, а також надходження сигналів про пожежу на пульти систем централізованого спостереження за протипожежним станом об'єктів. Примітка. Під час перевірки адресних ППКП необхідно контролювати відповідність номера сповіщувача, від якого надійшов сигнал про пожежу, номеру сповіщувача, спрацьовування якого імітувалось.
    4. Щорічно обслуговуючий персонал повинен перевіряти:
  • надійність з'єднання всіх доступних випадковому доторканню металевих неструмопровідних частин ППКП з його зажимом "заземлення", а також вимірювати значення опору між вказаними частинами та зажимом "заземлення" на відповідність вимогам технічних умов на даний прилад;
  • надходження сигналів "Пожежа" та "Несправність" на пульти систем централізованого спостереження за протипожежним станом об'єктів. Про проведення вказаних перевірок необхідно повідомляти службу Державної пожежної охорони з метою запобігання хибним виїздам її підрозділів.
    5. Один раз на три роки обслуговуючий персонал повинен вимірювати значення електричного опору ізоляції між електрично не з'єднаними струмопровідними частинами ППКП, а також між ними і його корпусом на відповідність вимогам технічних умов на цей прилад.
    6. Інформаційна ємність ППКП повинна бути достатньою для забезпечення контролю необхідної кількості приміщень і мати запас резервних працездатних шлейфів не менше 10 %.
    7. Корпус ППКП має бути надійно заземлений згідно з вимогами Правил улаштування електроустановок (ПУЕ).
    8. Клемні колодки ППКП, що не мають захисних пристроїв, повинні бути закриті захисними кришками та опломбовані.
    9. Місця підключення ППКП до абонентської телефонної мережі мають бути обмежені для доступу сторонніх осіб.
    10. Приміщення, в якому встановлюють ППКП, має бути сухим і добре вентильованим, з достатнім природним та штучним освітленням. Приміщення, в якому встановлюють ППКП, має бути обладнано, крім робочого освітлення, аварійним, яке забезпечить освітленість на робочих поверхнях не менше 10 % від відповідних норм робочого освітлення.

    Назад


  • © 2004 АГЗУ. Все права защищены