Подраздел 24.5.1 Вимоги до технічного утримання пожежних сповіщувачів установок автоматичної пожежної сигналізації
(витяг з ПТУ пункт 10.1)
← Раздел 24.5

1. У разі встановлення сповіщувачів у місцях, де можливе їх механічне пошкодження, сповіщувачі мають обладнуватися захисними пристроями, які не повинні впливати на їх працездатність та технічні характеристики (зниження чутливості).
2. Сповіщувачі повинні постійно утримуватися в чистоті. На період проведення у захищуваних приміщеннях ремонтних робіт сповіщувачі мають бути захищені від попадання на них штукатурки і побілки. Після закінчення ремонту пристрої, що захищають сповіщувачі, необхідно зняти.
3. Забороняється встановлювати замість непрацездатних сповіщувачів сповіщувачі іншого типу або принципу дії, а також замикати шлейф у місці встановлення непрацездатного сповіщувача.
4. До сповіщувачів має бути забезпечений вільний доступ. Відстань від матеріалів, що зберігаються у приміщенні, та обладнання, що у ньому розташовано, до сповіщувача має бути не менше 0,6 м, сповіщувачі не повинні захаращуватись обладнанням, матеріалами, які можуть перешкоджати вільному поширенню від місць можливого загорання факторів, що супроводжують пожежу та на які реагує сповіщувач.
5. Запас пожежних сповіщувачів на об'єктах повинен складати не менше 10% від кількості встановлених.
6. Забороняється встановлювати поблизу теплових пожежних сповіщувачів джерела тепла, що здатні негативно впливати на їх роботу (викликати помилкові спрацьовування).
7. У приміщеннях, де встановлені димові пожежні сповіщувачі, з метою запобігання помилковим спрацьовуванням забороняється курити, а також використовувати обладнання, яке може утворювати пари кислот, лугів, пил у завислому стані.
8. Димові пожежні сповіщувачі необхідно регулярно, не менше одного разу на шість місяців, продувати повітрям протягом 1 хв., використовуючи для цього пилосос або компресор з тиском (0,05-0,2) МПа.
9. У приміщеннях, де встановлені сповіщувачі пожежні полум'я, з метою запобігання хибних спрацьовувань, забороняється використовувати обладнання, яке може утворювати інфрачервоне випромінювання.
10. Утилізація радіоізотопних пожежних сповіщувачів, термін служби яких закінчився, проводиться згідно з інструкцією заводів-виробників.

Назад


© 2004 АГЗУ. Все права защищены